همشهری آنلاین: آیین نامه «صیانت از هنرمندان سینما و تلویزیون» جهت شرایط برخورد با هنرمندانی که شئونات را رعایت نمی‌کنند، تدوین می‌شود.

مدیر سینمایی

به گزارش فارس، مهدی عظیمی میرآبادی معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی کشور درباره برخورد با هنرمندانی که رعایت شئونات را در کشورهای خارجی و برخی از مجامع نمی‌کنند، گفت: آئین نامه‌ای در دست تدوین داریم با عنوان صیانت از هنرمندان سینما و تلویزیون البته تدوین آئین نامه کمی طولانی شده است.

در این آئین‌نامه شرایط برخورد با کسانی که شئونات را رعایت نمی‌کنند، دیده شده است.

در این آئین نامه مجازات‌هایی برای افراد خاطی در نظر گرفته شده از جمله جریمه، انفصال از کار، ممنوعیت و محدودیت کار و ... ممکن است مجازات های دیگری هم داشته باشد.

وی در ادامه دلیل طولانی شدن تدوین این آئین نامه را متذکر شد: آئین نامه باید به نتیجه برسد و برای قانونی شدن آن به حوزه قوه قضاییه و دیگر مراکز نیز ارایه خواهد شد به همین دلیل مراحل آن کمی طولانی شده است.

این دست از کارها زمان‌بر است زیرا هم باید حواشی آن بررسی شود هم مسیر طبیعی قانونی را باید طی کند.

وی در ادامه گفت: اگر دوستان هنرمند به عرف جامعه و اخلاقیات در جامعه رجوع کنند، بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود و خودشان باید رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

عظیمی در خاتمه افزود: هنرمند را نمی‌توان به زور آئین‌نامه یا دستورالعمل مجاب به انجام کاری بکنیم.

اصولا هنرمندان بالاترین و بهترین اقشار جامعه هستند و این افراد نقش بیشتری در تربیت جامعه برای حفظ اصول و قواعد اخلاقی دارند.

اگر آئین نامه‌ای شکل بگیرد و جایی تشکیل شود حتما برای افراد محدودی که خواهد بود که شئونات را رعایت نمی‌کنند.

 

کد خبر 209674

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز