همشهری‌آنلاین: این روزها و در ایام تعطیل با تعطیلی و کم کاری برخی نهادها قیمت برخی میوه‌ها به صورت سرسام‌آوری افزایش یافته است.

فارس نوشت: پس از گرانی بی‌سابقه پسته و آجیل در شب عید اکنون نوبت به برخی میوه‌ها رسیده تا در ایام تعطیلات در بازار خودنمایی کنند.

برخی میوه‌ها که در قبل از عید قیمت آنها در حدود یک هزار تا یک هزار 500 تومان بود در حال حاضر در عرش سیر می‌کنند و دست یافتن به آنها کار حضرت فیل شده است.

پیاز که عادت کرده کرده هر از چندی اشک مردم را دربیاورد این روزها هم نایاب و کم یاب شده به طوری قیمت پیاز تازه به حدود 3 هزار و 500 تومان رسیده است.

البته بگذریم از اینکه در برخی نقاط بالا شهر قیمت پیاز تا 4 هزار تومان هم رسیده است.

قبل از عید با درایتی که مسئولان به خرج دادند قیمت پرتقال و سیب و چند میوه دیگر در حدود یک هزار، یک هزار و 500 تا 2 هزار تومان بسته به کیفیت ثابت نگه داشته شد و مردم توانستند لااقل در نبود آجیل با میوه از میهمانان پذیرایی کنند.

اما این روزها قیمت سیب و پرتقال و خیار هم سیر صعودی پیدا کرده است و هر روز قیمت جدیدی از آن به گوش می‌رسد.

در حال حاضر خیار در میوه فروشی‌های از 3 هزار 500 تا 4 هزار تومان به فروش می‌رسد.

پرتقال هم تا حدود 3 هزار و 500 تومان افزایش قیمت داشته و دیگر میوه‌ها هم در همین حدود به فروش می‌رسد.

گوجه ‌فرنگی هم که در طول سالیان گذشته نشان داده هر از چندی طاقچه بالا می گذارد و نایاب می‌شود این روزها هم به قیمت 3 تا 4 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یکی از میوه فروشان با اشاره به اینکه برخی میوه‌ها به کشور عراق صادر می‌شود، گفت: همین صادرات علت کمبود و گرانی میوه است.

به نظر می‌رسد در سایه تعطیلات و کمی نظارت‌ها، قیمت‌ها هم روند صعودی به خود گرفته‌اند تا همچون آجیل و پسته شب عید اشک مردم را در تعطیلات در بیاورند.

به هر حال امیدواریم هر چه سریعتر بازار میوه به روند سابق خود برگردد تا مشکلات مردم دو چندان نشود.

کد خبر 206455

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار