همشهری آنلاین: رئیس دبیرخانه مشارکـت‌های مردمی بهزیستی گفت: از محل فروش هدایای اهدایی رئیس‌جمهور ۲۰۰ خانواده صاحب مسکن شدند.

محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در اواخر سال 90 محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور کشورمان هدایایی که در سفرهای داخلی و خارجی به وی و همسرش اهدا شده بود به بهزیستی واگذار نمود، اظهار داشت: سازمان بهزیستی پس از یک برنامه‌ریزی اقدام به برگزاری فروش خیریه هدایای رئیس جمهور با حضور خیرین و نیکوکاران کرد.

وی تصریح کرد: در اسفند سال 90 سازمان بهزیستی ابتدا 22 قلم از هدایای رئیس جمهور را به معرض فروش گذاشت که در نهایت با حمایت خیرین و نیکوکاران این 22 قلم از هدایای رئیس جمهور به قیمت 430 میلیون تومان فروخته شد.

نصیری بیان داشت: پس از فروش هدایا، عواید آن در بخش تأمین سهم مسکن معلولان و مددجویان هزینه شد.

رئیس دبیرخانه مشارکـت‌های مردمی بهزیستی کشور اضافه کرد: با حمایت خیرین و نیکوکاران در مرحله اول 100 واحد مسکونی در استان‌های مختلف ساخته و در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار گرفت که به زودی 100 واحد مسکونی از عواید حاصله از فروش هدایا در مرحله دوم ساخته خواهد شد.

وی افزود: مرحله دوم فروش هدایای رئیس جمهور پس از اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و صداوسیما آغاز و خیرین و نیکوکاران با ورود به سایت سازمان بهزیستی برای خرید هدایای مورد نظر اقدام کردند.

نصیری بیان داشت: در نهایت دومین مرحله فروش هدایای رئیس جمهور در تاریخ 21 اسفند 91 با حضور بیش از 80 نفر از خیرین و نیکوکاران در مجموع کاخ سعدآباد و با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

رئیس دبیرخانه مشارکـت‌های مردمی بهزیستی کشور ادامه داد: در دومین مرحله از فروش هدایای رئیس جمهور حدود 9 قلم از هدایا به حراج گذاشته شد که در نهایت با حمایت خیرین استقبال خوبی از خرید این هدایا شد.

وی با اشاره به اینکه در دو مرحله فروش هدایای رئیس جمهور کالاها و اقلامی که در حراج گذاشته شده بود توسط کارشناسان رسمی دادگستری قیمت‌گذاری شده بودند، گفت: در روز حراج نیز دو نفر از کارشناسان رسمی دادگستری حاضر و براساس ضوابط و قوانین حراج هدایا برگزار شد..

نصیری گفت: در نخستین مرحله از حراج هدایای رئیس جمهور یک ساعت مچی که براساس قیمت‌گذاری کارشناسان رسمی دادگستری یک هزار و 500 تومان بود به یک میلیون 200 هزار تومان فروخته شد.

رئیس دبیرخانه مشارکـت‌های مردمی بهزیستی کشور ادامه داد: تمامی اقلامی که در هر دو حراج برگزاری شده فروخته‌ شده‌اند کاملاً براساس قوانین و مقررات بوده و خوشبختانه در دو مرحله خیرین استقبال خوبی از خرید هدایای رئیس جمهور کردند.

وی ادامه داد: تعدادی از خیرین نیز در نخستین مرحله از فروش هدایای رئیس جمهور، اقلام خریداری شده را مجدداً به سازمان بهزیستی اهدا کردند ضمن اینکه سازمان بهزیستی بنا دارد موزه‌ای را تأسیس و این هدایا را نگهداری کند.

کد خبر 205315
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز