مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۴
۰ نفر

گروه شهری: شهروندان تهرانی تا پایان سال‌جاری یعنی 30اسفند‌ماه فرصت دارند تا با پرداخت عوارض خودرو از جریمه دیرکرد آن معاف شوند.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران در این‌باره گفت: پایان اسفند‌ماه آخرین مهلت پرداخت عوارض سال 91و معوقه‌های ماقبل آن برای شهروندان تهرانی است.حسین محمد پورزرندی درباره پرداخت بدهی‌های معوقه عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند گفت: امسال قبوض سال 91و معوقه ماقبل آن بین شهروندان توزیع شده که تعداد این قبوض حدود 2.5میلیون مورد بوده است.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران افزود: اگر شهروندان تهرانی تا پایان اسفند‌ماه سال‌جاری عوارض سال 91خود را پرداخت کنند از پرداخت جریمه دیرکرد معاف و از 10درصد جایزه خوش‌حسابی نیز بهره‌مند می‌شوند و درصورت عدم‌پرداخت این معوقات تا تاریخ مقرر 9درصد جریمه دیر کرد عوارض شامل این معوقات خواهد شد.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران با اشاره به این موضوع که درصورت پرداخت به‌موقع این عوارض از سوی شهروندان درآمد مطلوبی برای شهرداری کسب می‌شود، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در مدت باقی مانده تا پایان سال و با مشارکت مردم در پرداخت عوارض شهری، سهم درآمدهای پایدار شهر تهران به مرز 20درصد برسد.

پورزرندی با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و احتمال وجود ازدحام در بانک‌ها، خاطرنشان کرد که شهروندان عزیز تهرانی می‌توانند علاوه بر پرداخت عوارض و مشاهده سوابق پرداخت‌های قبلی در سایت شهرداری تهران به نشانی www. tehran. ir از طریق همه بانک‌های عامل سطح شهر و همچنین پرداخت غیرحضوری از طریق اینترنت بانک، تلفن بانک، موبایل بانک در تمام مدت شبانه‌روز نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند.

از سوی دیگر مهدی رزمی مدیرکل تشخیص و وصول درآمد در این‌باره گفت: مبنای محاسبه عوارض سالانه خودروهای تولید داخل برابر با 1.5در هزار قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی 1.5در هزار ارزش گمرکی و حقوق ورودی است و صرفا براساس قیمت‌های مصوب قبلی، اخذ عوارض صورت می‌گیرد. وی با اشاره به نحوه پرداخت عوارض سالانه خودرو اظهار کرد: پرداخت این عوارض مانند سایر عوارض به‌صورت غیرحضوری، حضوری و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهرتهران ممکن است.

این درحالی است که به‌منظور جلوگیری از ترددهای غیرضروری و کاهش ترافیک و آلودگی هوا مدیریت شهری امکان پرداخت عوارض برای کلیه شهروندان تهرانی را از طریق پورتال شهرداری تهران فراهم کرده است، بنابراین شهروندان می‌توانند نسبت به پرداخت عوارض سالانه اقدام کنند و علاوه برپرداخت عوارض خودرو و صرفه جویی در وقت و زمان خود، در توسعه حمل‌ونقل عمومی نیز سهیم باشند. با این همه رزمی تأکید کرد: شهروندان می‌توانند با در دست داشتن مدارک خودرو، شامل (سند مالکیت، برگه فروش کارخانه یا برگ گمرکی و قبوض پرداختی سنوات قبل) به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهرتهران مراجعه کنند.

کد خبر 204837
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار