همشهری آنلاین: معاون اول رئیس جمهور گفت: با افزایش قیمت‌ها در ماه‌های گذشته قدرت خرید حقوق بگیران کشور نصف شده است.

مهر نوشت: محمدرضا رحیمی 16 اسفند ماه در افتتاح طرح مشترک پایش بازار گفت: اصناف کشور باید برای رضایت خدا سود خود را کم کنند و شرایطی را فراهم آورند که اصناف در میان مردم به انصاف معروف شوند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: رئیس جمهور به سازمان هدفمندی یارانه‌ها دستور داده است تا 5 میلیارد تومان برای تامین مالی بازرسان بازار اختصاص دهد.

به گفته رحیمی، بعد از گرانی‌های اخیر قدرت خرید حقوق بگیران نصف شده و در این میان البته اصناف نیز باید جانب انصاف را نگاه دارند، این در شرایطی است که امروز بنده فرستاده رئیس جمهور به سمت اصناف هستم که سفارش مردم را به اصناف داشته باشم.

به اعتقاد رحیمی، در ماجرای گران شدن پسته اصناف خطا نکردند بلکه دو تا سه نفر در بازار فتنه به وجود آوردند که این فتنه گری در مورد بازار خودرو هم تکرار شد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هم اکنون 3 میلیون واحد صنفی و 8 هزار و 400 اتحادیه وجود دارد و این در شرایطی است که بازار از اولین روز تمدن بشری وجود داشته و بازاریان همواره محترم بوده‌اند.

به اعتقاد معاون اول رئیس جمهور، اگر در بازار پدیده‌ای پیش آید نباید آن را به حساب کل بازار نوشت در حالی که کلیت بازار زیبا است و بازاریان در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها همکاری بسیار مناسبی را با دولت و مردم داشته‌اند.

کد خبر 204305
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی