سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: جلسه انتخاب نهایی آثار راه یافته به نمایشگاه دومین مسابقه عکس یلدا برگزار شد و 24 اثر به نمایشگاه این دوره راه پیدا کردند.

عکاسی

به گزارش همشهری آنلاین، دوشنبه 7 اسفند ماه، جلسه نهایی انتخاب نهایی دومین جشنواره عکس یلدا با حضور حسن غفاری، مجید ناگهی و حسین کریم‌زاده به عنوان هیات انتخاب و محمدصالح حجت‌الاسلامی دبیر مسابقات در محل لابراتوار تخصصی چاپ عکس سین برگزار شد و در پایان 24 اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد.

حجت الاسلامی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به دغدغه برگزار کنندگان نسبت به برپایی نمایشگاهی با کیفیت و فراگیر از این آیین زیبای ملی، آثار دریافت شده با دقت و وسواس بیشتری بررسی شدند و در نتیجه تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه نسبت به سقفی که در فراخوان اعلام شده بود، کمتر شده اما تصمیم بر این شد که با توجه به غیر رقابتی بودن این دوره جشنواره و برای تشویق یشتر هنرمندان شرکت کننده، به هر اثر حق التصویر بیشتری تعلق گیرد و بنابراین میزان حق‌التصویرها به 50 هزار تومان در ازای هر اثر افزایش یافت.

علیرغم اطلاع رسانی دیرهنگام برای این جشنواره، تعداد 493 اثر از 110 عکاس برای دبیرخانه ارسال شد که 240 عکس از 53 عکاس به مرحله انتخاب نهایی راه پیدا کردند و در نهایت 24 اثر از 20 عکاس برای نمایشگاه انتخاب شدند.

تنها حامی این دوره جشنواره که به دلیل تلاقی با ایام سوگواری پس از سه سال وقفه برگزار ‌شد، خانه هنرمندان ایران است.

اسامی هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه پذیرفته شده عبارتند از: سمیرا ابراهیمی، آمنه اسدی فرد، میثم امانی، امید جعفرنژاد، جواد حقیقت‌ناصر، عبدالرحمن حیدری، عبدالله حیدری (با 2 اثر)، هادی دهقان‌پور، محسن سجادی، هادی عسگری، احسان عظیمی، جابر غلامی، جمشید فرجوندفردا، حسن قائدی، احمدرضا کریمی، سعید کریم‌نژاد (با 3 اثر)، داوود کهن‌ترابی، مهدی معتمد، حامد ملک‌پور و مرتضی نیکوبذل (با 2 اثر).

به زودی نتایج پنجمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های حسینی نیز اعلام خواهد شد.

دبیر خانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی از سال 1387 تاکنون 16 دوره مسابقه موفق را موضوعات سفره‌های افطاری، سفره‌های حسینی‌، سفره‌های یلدا و سفره‌های هفت سین برگزار کرده است و با برگزاری پنجمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت سین در نوروز 92 پنجمین سال فعالیت خود را به اتمام خواهد رساند.

 

کد خبر 203145

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز