همشهری آنلاین: دومین جشنواره موسیقی شمسه نه چندان پر سر و صدا اما پربارتر از سال گذشته به پایان رسید و جمعه شب در برج میلاد برگزیدگان بخش‌های مختلف را شناخت.

دومین جشنواره موسیقی شمسه

مراسم اختتامیه دومین جشنواره سرود و موسیقی شمسه، جمعه شب گذشته 4 اسفند با معرفی گروه‌های برتر موسیقی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

more

 پایان دومین جشنواره سرود و موسیقی شمسه

در این مراسم ضمن نمایش تصاویری از اجرای گروه‌های شرکت‌کننده در مرحله داوری، هنرمندان و گروه‌های مختلف از جمله آواز بیات تهران توسط عابدی، گروه کنسرتات به سرپرستی رضا حسن‌زاد، گروه سرود دبستان شهید موسوی به سرپرستی حسین وزیری، گروه سنتی خموش هیوا به سرپرستی محبوبه سنگلجی و ... قطعاتی را برای شرکت‌کنندگان در اختتامیه جشنواره سرود و موسیقی فجر اجرا کردند.

همچنین پس از اعلام اسامی برگزیدگان، مراسم اختتامیه با دوئت ویلون و پیانو توسط دو نوجوان پایان یافت.

برگزیدگان دومین جشنواره سرود و موسیقی شمسه به شرح زیر معرفی شدند:

بخش سنتی
مقام اول: گروه «آوای نهان» از منطقه 2 به سرپرستی نازیلا لقاء
مقام دوم: گروه «ژوله» از منطقه 1 به سرپرستی نیما گوران
مقام سوم: گروه «سماء» از منطقه 10

بخش کودکان
مقام اول: گروه «تماشاگه راز» از منطقه یک به سرپرستی الهام فرشچیان
مقام دوم: گروه «ارغنون» از منطقه 20 به سرپرستی احمد اسدی
بخش سرود بزرگسال و جوان
مقام اول: گروه «آفتاب» از منطقه 22 به سرپرستی مرتضی مجذوب قدیری
مقام دوم: گروه «تیام» از منطقه 10 به سرپرستی جواد مبینی

بخش سرود نوجوان
مقام اول: گروه «آفاق 1» از منطقه 3 به سرپرستی مهدی میناخانی
مقام دوم: گروه «ترنم» از منطقه 1 به سرپرستی حسین ذوالفقاری
مقام سوم: گروه «ریحانه» از منطقه 4 به سرپرستی باهره مسگر طهرانی

بخش سرود کودک
مقام اول: گروه «شهید موسوی» از منطقه 17 به سرپرستی حسین نصیری
مقام دوم: گروه «آفاق 2» از منطقه 3 به سرپرستی مهدی میناخانی
مقام سوم: گروه «شکوفه‌های بیدار» از منطقه 10 به سرپرستی فریبا میرزاخانی
تنها برگزیده دونوازی ژانر کلاسیک- کودک: گروه «دوئت کلاسیک» از منطقه 3 به سرپرستی سارا عرب
تنها برگزیده دونوازی ژانر کلاسیک- بزرگسال: گروه «درنا» از منطقه 10 به سرپرستی یعقوب مطلوبی
تنها برگزیده ژانر ایرانی- جوان: گروه «گل‌های نوین» از منطقه 1 به سرپرستی فرهاد لطیفی
تنها برگزیده ژانر فولک ملل-فولک ایرلندی- نوجوان: گروه «پرواز» از منطقه 10 به سرپرستی فراز عشقی
تنها برگزیده ژانر پاپ تلفیقی - جوان: گروه «چشمه» از منطقه 22 به سرپرستی علی پسندیده کار
تنها برگزیده ژانر کوبه‌ای- مختلط: گروه «خورشید» از منطقه 10 به سرپرستی سپیده بیگلری
تنها برگزیده ژانر کانتری- جوان: گروه «لیو» از منطقه 5 به سرپرستی مهرشاد وفایی
تنها برگزیده ژانر مدرن- نوجوان: گروه «مدرن» از منطقه 14 به سرپرستی اشکان خمسه‌پور
تنها برگزیده سه نوازی ژانر کلاسیک- جوان: گروه «تریو فلوت» از منطقه 2 به سرپرستی زهرا باقری
تنها برگزیده گروه نوازی ژانر کلاسیک- کودک: گروه «کویینتت» از منطقه 2 به سرپرستی زهرا باقری
تنها برگزیده ژانر جزبلوز- جوان: گروه «آرمین مرشد» از منطقه 8 به سرپرستی آرمین مرشد

گروه‌های ویژه قابل تقدیر شامل حرفه‌ای‌ها، معلولان و دارندگان اثری برای شهر تهران

گروه سرود «ناشنوایان اعظم» از منطقه 1 به سرپرستی نسرین گبرلو
گروه سرود «دست‌های مهربان» از منطقه 1 به سرپرستی محمدعلی اقدم
گروه سرود «سرافرازی» از منطقه 6 به سرپرستی فاطمه خواجوی
گروه سنتی «سنتور نوازان» از منطقه 9 به سرپرستی روژین اردلان
گروه پاپ «پاپ 2» از منطقه 10 به سرپرستی علیرضا آرام‌جان
گروه کلاسیک «لاویتا» از منطقه 10 به سرپرستی فرشاد خولادوند
گروه سنتی «خموش هیوا» از منطقه 13 به سرپرستی محبوبه سنگلجی
گروه کوبه‌ای «نایریکا» از منطقه13 به سرپرستی مهرسیما سعادت
گروه سرود «کانون نوجوانان» از منطقه 14 به سرپرستی محسن میرسلیمی
گروه پاپ «پندار» از منطقه 14 به سرپرستی امیر اصغرزاده
گروه موسیقی ایرانی «نوا» از منطقه 14 به سرپرستی رویا حیرت‌پور
گروه ویژه «آوای دستان» از منطقه 17 به سرپرستی شمس‌السادات مهرجو
گروه نظامی «نیروی انتظامی» از منطقه 22 به سرپرستی سرهنگ اکبر شکریان
گروه موسیقی ایرانی «امیرکبیر» از سازمان تاکسی‌رانی به سرپرستی محمود محرم‌خانی
گروه موسیقی ایرانی «عنقا» از منطقه 22 به سرپرستی منصور رازی
گروه پاپ «ارغوان» از منطقه 9 به سرپرستی ارغوان حمسی
گروه پاپ «وگاس» از منطقه 2 به سرپرستی سپهر ارشاد
گروه کلاسیک «کنسرتانت» از منطقه 4 به سرپرستی رضا حسن‌زاد
گروه پاپ «آترا» از منطقه 4 به سرپرستی ساسان موسوی

 تقدیر از برگزارکنندگان (مدیران فرهنگی و دبیران هادی مناطق)

اهدای لوح تقدیر به فرامرز عظیمی از شهرداری منطقه 10
علیرضا یارقلی مدیر فرهنگی شهرداری منطقه 10
محمد روحانی مدیر فرهنگی شهرداری منطقه 5
سعید کارگردان مدیر فرهنگی شهرداری منطقه 1
از مجموعه شهرداری تهران و ستاد اجرایی شمسه به خاطر فعالیت‌های بسیار برای برگزاری این جشنواره. حمیدرضا لسانی دبیر هادی منطقه 14، الهه سالار دبیر هادی منطقه 1، منیره‌سادات موسوی دبیر هادی منطقه 10، مونا محمدنژاد دبیر هادی منطقه 5، زهرا ملاعلامه دبیر هادی منطقه 3، میترا ملارضی دبیر هادی منطقه 15، سمیر تقی‌نژاد دبیر هادی منطقه 18، سپیده دربندی دبیر هادی منطقه 17.

از کانون موسیقی فرهنگسرای عطار و آموزشگاه‌ گل‌های هنر به پاس شرکت فعال و معرفی گروه‌های متعدد به جشنواره تقدیر شد.

کد خبر 202771

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار