دزدان مسلح با حمله به فرودگاه بروکسل ۱۲۰ جعبه حاوی الماس‌ را به سرقت بردند. گفته می‌شود ارزش این محموله ۵۰ میلیون دلار بوده است. به گفته مسئولان فرودگاه در این حمله نه تیری شلیک شده و نه کسی آسیب دیده است.

به گزارش دویچه وله، به گفته مقامات دادستانی بلژیک هشت دزد مسلح ناشناس در ساعت ۷ و ۴۷ دقیقه شامگاه دوشنبه ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) زمانی که عملیات بارگیری الماس‌ها در حال انجام بوده است، سوار بر دو دستگاه لیموزین مشکی رنگ وارد محوطه باند شده‌اند. به گفته سخنگوی دادستانی دزدان در ابتدا قصد داشته‌اند تا خود را مأموران پلیس جا بزنند. این گروه علیرغم آنکه مجهز به سلاح‌های سنگین بوده‌اند اما به سوی هیچ‌کس شلیک نکرده‌اند.

این الماس‌ها که در ۱۲۰ جعبه جاسازی شده بودند، قرار بوده تا بار هواپیمایی سوئیسی به مقصد زوریخ شوند. به گفته دادستانی بلژیک دزدان بسیار حرفه‌ای بوده‌اند و ظاهرا دزدی این الماس‌‌ها از مدت‌ها پیش به دقت برنامه‌ریزی شده بوده است. بر اساس گزارش‌ها به خلبان، کمک خلبان و نگهبانان ماشین حمل الماس‌ها آسیبی نرسیده است.

شماری از رسانه‌های بلژیکی در ابتدا ارزش محموله به سرقت رفته را ۳۵۰ میلیون یورو گزارش کردند اما پس از مدتی این رقم را به ۳۷ میلیون یورو (حدود ۵۰ میلیون دلار) کاهش دادند. مقامات مسئول تاکنون ارقام اعلام شده از سوی رسانه‌ها را تأیید نکرده‌اند.

در جست‌وجوی ۸ سارق مسلح

به گفته مسئولان فرودگاه عملیات سرقت تنها پنج دقیقه طول کشیده و سارقان پس از بار زدن الماس‌ها سوار بر خودروهایشان به سرعت محوطه فرودگاه را ترک کرده‌اند. مأموران پلیس موفق شده‌اند اندکی بعد یک دستگاه لیموزین را که گمان می‌رود در این عملیات مورد استفاده قرار گرفته، در نزدیکی بروکسل پیدا کنند.

پلس عملیات جستجوی لیموزین دوم و هشت سارق مسلح را آغاز کرده است. بر اساس گزارش‌ها در پی این سرقت مسلحانه در جریان ترافیک هوایی فرودگاه بروکسل خللی ایجاد نشده است.

این الماس‌ها از شهر بندری آنتورپ در شمال بلژیک به فرودگاه بروکسل منتقل شده بودند. این شهر مهمترین مرکز تجارت الماس در جهان به شمار می‌رود و تا کنون چندین بار هدف سرقت‌های مسلحانه قرار گرفته است.

کد خبر 202362

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار