همشهری آنلاین: رئیس مجلس گفت: کسی مخالف کمک به مردم نیست و مخالفت با اجرای فاز دوم هدفمندی برای جلوگیری از فشار به مردم به خاطر آماده نبودن شرایط است.

به گزارش فارس، علی لاریجانی در خصوص مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تصمیم مجلس برای توقف فاز دوم همدفمندی مربوط به سال 91 است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه وضعیت سال 92 برای اجرای فاز دوم هدفمندی چگونه باشد، نیازمند بررسی است و مجلس بر اساس  شرایط زمانی نظر خواهد داد.

رئیس مجلس گفت: بسیاری از صاحب‌نظران در مجلس معتقدند شرایط کشور به سبب مشکلات معیشتی مردم و گرانی و معضل اشتغال آماده اجرای فاز دوم هدفمندی نیست.

 نمی‌گوییم فاز دوم هیچ‌وقت اجرا نشود

لاریجانی در عین حال متذکر شد: این به معنای آن نیست که هیچ وقت فاز دوم طرح اجرا نشود بلکه یک مرحله را اجرا کردیم و شرایط اقتصادی ما وضع دیگری پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: کسی با نفس هدفمندسازی یارانه‌ها مخالفتی ندارد اما مهم زمان است و باید شرایط را آماده کنیم و اگر سال آینده شرایط عادی و وضعیت مردم بهتر شد، گام بعدی را بر می داریم.

رئیس مجلس در واکنش به اظهارات کسانی که قوه مقننه را مانع اجرایی شدن همدمندی یارانه‌ها و مخالف کمک به اقشار کم درآمد می کنند، گفت: کسی با کمک به مردم و بالا رفتن قدرت خرید آنها به ویژه اقشار کم درآمد مخالف نیست.

لاریجانی افزود: مسأله اینست که آیا مردم در شرایط فعلی تحمل دارند که در ازای اندک افزایش یارانه‌ها، مثلاً قیمت گازوئیل 2000 و قیمت بنزین 2500 تومان و نرخ برق 4 برابر شود؟

وی با بیان اینکه شرایط برای اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست، تصریح کرد: اگر شرایط مقداری آرام، قیمت دلار ثابت و تورم مهار شود، می‌توان برای اجرای فاز دوم در فضایی معقول‌تر تصمیم‌گیری کرد.

کد خبر 201938

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز