همشهری‌آنلاین: تحقیقات جدید جامعه شناسان و روانشاسان در آمریکا نشان می‌دهد، فعالیت‌های مردان در امور خانه‌داری خطر جدی افسردگی را در پی دارد.

افسردگی مردان

به گزارش برنا، تحقیقات جدید جامعه شناسان و روانشاسان در آمریکا نشان می‌دهد برخلاف تصور خیلی‌ها فعالیت‌های مردان در امور خانه‌داری نه تنها به محکم‌تر شدن پیوندهای زندگی بین زن و شوهرها به‌ویژه زوج‌های جوان نمی‌شود بلکه خطر جدی افسردگی را برای مردان در پی دارد.

براساس این تحقیقات که نتایج آن در تازه‌ترین شماره مجله تحقیقات جامعه شناسی آمریکا به چاپ رسیده مردانی که بطور مستمر در امور خانه‌داری مرتبط با زنان از جمله شستن ظروف و لباس و جاروکردن منزل و چیدن میز و سفره مشارکت می‌کنند از نظر روحی و عاطفی آسیب می‌بینند و به تدریج به افسردگی و کاهش نشاط و عدم لذت کافی از عواطف مردانه خود دچار می‌شوند.

محققان آمریکایی در جریان تحقیقات خود به این نکته پی برده‌اند که یک زندگی زناشویی متعادل و لذتبخش در زمانی فراهم می‌شود که زن‌ها به کارهای سازگار با خلق و خوی زنانه خود از جمله رسیدگی به امور داخل منزل و انجام برخی خریدها از جمله مواد غذایی و تزئینات داخل منزل بپردازند و مردها نیز انجام کارهایی که نیاز به توان جسمانی بالاتر و روحیات مردانه دارد همچون رسیدگی به درختان و محوطه سبز بیرون خانه یا انجام برخی خریدهای عمومی و همچنین رسیدگی به نیازهای فنی وتاسیساتی ساختمان را در اولویت قرار دهند.

یکی دیگر از نتایج این تحقیقات آن است که روحیات وعواطف زن‌ها و مردها با یکدیگر تفاوت دارد و این مساله باید در تمامی جنبه‌های زندگی از جمله تقسیم کارهای داخل و خارج از خانه مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 201205
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز