همشهری آنلاین: رئیس تربیت‌بدنی ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات معافیت‌های جدید قهرمانان ورزشی جهانی و فرزندان برخی از آنان از انجام خدمت سربازی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، قانون اصلاح قانون «سرباز قهرمان» که سوم دی ماه سال جاری از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و دوازدهم دی ماه نیز توسط شورای نگهبان تایید شد، رسما ابلاغ شد.

به موجب این قانون، قهرمانان المپیک و پارالمپیک، قهرمانان مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی‌های آسیایی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

سردار مهرعلی باران‌چشمه، رئیس تربیت‌بدنی ستادکل نیروهای مسلح، درباره شرایط و نحوه بهره‌مندی این افراد از معافیت از خدمت دوره ضرورت می‌گوید: بر این اساس نفرات اول تا سوم قهرمانان المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات جهان، نفرات اول بازی‌های آسیایی در رشته‌های ورزشی تحت‌پوشش کمیته بین‌المللی المپیک و رتبه‌های اول تا سوم مسابقات جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

به گفته باران چشمه، یکی از فرزندان ذکور قهرمانان مسابقات پارالمپیک نیز به موجب این قانون از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف خواهند شد.

رئیس تربیت‌بدنی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این افراد پس از معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستادکل نیروهای مسلح برای گذراندن دوره آموزشی در نیروهای مسلح معرفی شد و پس از طی‌کردن آن، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

به گفته باران چشمه تنها امکان بهره‌مندی فرزندان قهرمانان پارالمپیک از خدمت سربازی وجود دارد و مابقی معافیت‌ها مربوط به خود افراد است.

رئیس تربیت‌بدنی ستادکل نیروهای مسلح اضافه‌کرد: آیین‌نامه این قانون پس از ابلاغ با همکاری ستاد کل، وزارت دفاع و وزارت ورزش و جوانان تهیه شده و به تایید ستادکل نیروهای مسلح خواهد رسید.

بنابر تبصره پنج این قانون، کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌تواند علاوه بر این افراد، مقام‌های دوم و سوم بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را با معرفی وزارت ورزش و جوانان و رعایت قوانین به صورت پیمانی جذب و استخدام کنند.

کد خبر 199971
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز