همشهری آنلاین: مشمولانی که از خدمت دوره ضرورت معاف شده اند، درصورت گذراندن دوره آموزش نظامی کارت معافیت از خدمت دریافت می کنند.

soldier

 

به گزارش مهر، سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مطابق قانون وظیفه عمومی مشمولانی که به واسطه معافیت‌های کفالت، ایثارگران، مددجویان و موارد خاص (غیر از معافیت پزشکی) از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند صرفا در صورت گذراندن دوره آموزش نظامی می‌توانند کارت معافیت دریافت کنند.


لازم به ذکر است: در راستای مصوبه فوق، برای مشمولانی که از تاریخ دوازدهم آذرماه از خدمت معاف شده‌اند (غیر ازمعافیت پزشکی) و پرونده آنان در مرحله معرفی برای صدورکارت قرار گرفته، در صورت گذراندن دوره آموزش نظامی و دریافت گواهی مربوط، کارت معافیت صادر می‌شود.

گفتنی است، مشمولانی که حین تحصیل برای معافیت‌های مذکور اقدام نموده‌اند و از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند باید دوره آموزش نظامی را در فصل تابستان طی کنند.

همچنین آن دسته از مشمولانی که از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند و قبلا آموزش نظامی را در یکی از نیروهای مسلح گذرانده و یا دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج می‌باشند نیازی به گذراندن مجدد دوره آموزشی نداشته و با ارائه اصل گواهی مذکوربه دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) می‌توانند درخواست معافیت از خدمت کنند.

سربازان وظیفه که درحین خدمت، برای معافیت از خدمت سربازی(به جز معافیت تحصیلی و پزشکی) اقدام نموده اند تنها پس ازگذراندن دوره آموزش نظامی از خدمت ترخیص می‌شوند.

کد خبر 195766
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار