همشهری آنلاین: سرمربی تیم ملی با بیان اینکه رقیب من مدیر عامل باشگاه‌های کشور نیست بلکه قطر و کره‌جنوبی است گفت: برای من مهم‌ترین دیدار همیشه دیدار آینده است

کارلوس کی‌روش

به گزارش  فارس، کارلوس کی‌روش پس از تمرین جمعه (13 بهمن) تیم ملی فوتبال ایران در کنفرانس مطبوعاتی که در آکادمی فوتبال ایران برگزار شد، گفت: از حضور پرتعداد دوستان در این جلسه خوشحال هستم و از این موضوع قدردانی می‌کنم. این اتفاق نشان می‌دهد که تیم ملی همچنان زنده و برای همه بسیار جذاب است.

وی در مورد برنامه تیم ملی و توافقی که قرار بود در مدت 10 روزه با سازمان لیگ انجام شود، اظهار داشت: در حال حاضر برای آماده‌سازی تیم ملی ایران و دیدار مقابل لبنان تمرکز کاملی داریم. بازیکنان به صورت کامل در اختیار تیم ملی قرار دارند و بازیکنانی که در لیگ‌های خارجی شاغل هستند از دوم و سوم فوریه به اردو اضافه می‌شوند.

کی‌روش ادامه داد: ما اولین بازی مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا را مقابل لبنان برگزار می‌کنیم و چیزی که در این میان برای من مهم است این است که این بازی بخشی از برنامه آماده‌سازی ما برای صعود به جام جهانی خواهد بود. پس از امروز تا3 فوریه 23 بازیکن در اردو حضور دارند و سپس با اضافه شدن 3 بازیکن شاغل در لیگ‌های خارجی خودمان را تا 6 فوریه که باید با لبنان بازی کنیم آماده می‌کنیم.

کی‌روش افزود: طبق روال نسبت به وظایفی که داریم خودمان روی تیم ملی متمرکز کردیم تا حرکت به سوی جلو داشته باشیم. مسلما بازی مقابل لبنان برای من و تمام بازیکنان خاص خواهد بود هنوز در ذهنمان بازی که چند وقت پیش با این تیم در لبنان برگزار کردیم را در خاطر داریم. باید با یادآوری آن اتفاقات سعی کنیم در ادامه بهترین عملکرد را داشته باشیم، اتفاقاتی که تنها در زمین نبود بلکه خارج از زمین نیز اتفاقاتی به وقوع پیوست.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: اطلاعات دقیق و جوابی از لیگ دریافت کردیم، برای برنامه‌ریزی که در آینده خواهیم داشت شکل کلی در نظر گرفته‌ایم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که رویانیان به لیست انتخابی نفرات او به اردوی تیم ملی اعتراض کرده است، اظهار داشت: تمامی افراد نظرات مختلفی در مورد افراد دعوت شده به اردوی تیم ملی دارند وقتی مربی بازیکنانی را انتخاب می‌کند فضا برای اظهارنظر باز است، یک تعدادی این انتخاب‌ها را تأیید و عده‌ای آن را رد می‌کنند همانطور که وقتی مدیرعامل مربی برای تیمش انتخاب می‌کند فضا برای نظرها باز است اینجا هم چنین فضایی وجود دارد و برخی موافق و برخی مخالف هستند. برای همین است که می‌گویند فوتبال بازی نظرها است.

وی در مورد اینکه به اظهارنظر او در مورد اینکه می‌توان هنگام بازی‌های لیگ برتر ایران چای و قهوه خورد اعتراض‌های زیادی شده است‌ گفت: خیلی خوشحالم این موضوع را مقابل شما که اصحاب رسانه هستید مطرح می‌کنید. شما می‌‌دانید که من فقط یک مربی هستم روزی یکی از همکاران شما پیش من آمد و درخواست کرد مصاحبه کنم یک ساعت و نیم از وقت خودم را به او و انجام این مصاحبه اختصاص دادم اما از میان صحبت‌های من یک دقیقه را برداشت و صحبت‌هایی را که خارج از بحث واقعی من بود و منظورم را به طور کامل نمی‌رساند منتشر کرد.

کی‌روش تأکید کرد: شما و سایر دوستانتان می‌دانید که در مدت حضور 2 ساله‌ام هیچ وقت در مورد لیگ صحبتی نکرده‌ام و برخی از شما به خاطر همین مسئله از من ناراحت شده‌اید. برخی از چهره‌ها می‌پرسند که نظرت در مورد بازی چه بود و من هیچ وقت در مورد یک بازی خاص و در مورد همکارانم صحبت نمی‌کنم اما در مورد یک موضوع و یک نوع اخلاق که به نفع فوتبال نیست صحبت می‌کنم، تمارض کردن به مصدومیت و وقت‌کشی برای فوتبال خوب نیست، من این مسئله را گفتم و اینجا هم دوباره این را تکرار می‌کنم. باز هم روی این موضوع تأکید می‌کنم که تمارض کردن به مصدومیت برای فوتبال مفید نیست.

وی افزود: فراموش نکنید بازی آینده ما مقابل لبنانی است که استاد تقلب و اجرای این کار است آنها در بازی قبلی 13 دقیقه و 48 ثانیه از بازی را تلف کردند و کاری به دور از بازی جوانمردانه انجام دادند. این اتفاق برای فوتبال به هیچ وجه مفید نیست.

کی‌روش درباره بازیکنان دعوت شده به تیم ملی گفت: من این مسئله را گفتم نگاه درستی به انتخابات و اسامی دعوت شده به تیم نشده است. وقتی نوبت انتخاب در تیم ملی می‌رسد از باشگاه‌های مهم از کسانی دعوت می‌شود که بهترین هستند. فرقی نمی‌کند در استقلال بازی می‌کنند یا پرسپولیس یا فولاد کسانی دعوت می‌شوند که به تیم کمک کنند.

وی افزود:‌این طرز تفکر که بخواهیم مسائل باشگاه‌ها را به تیم ملی بکشانیم زیان‌آور است و تیم ملی از این مسئله متضرر می‌شود. به نظر می‌رسد کسانی هستند که نمی‌خواهند از این مسئله درس بگیرند. ما یک هدف و یک انگیزه داریم و برای چیزی می‌جنگیم که تیم ملی است.

کی‌روش با بیان اینکه بهتر است اینگونه مسائل در بیرون از تیم ملی حل شوند، اظهار داشت:‌ یادمان نرود رقبای اصلی ما تیم‌های لبنان و قطر هستند که باید با آنها رقابت کنیم. مسائل بی‌ارزش را نباید اینجا مطرح کنیم. یک روز بعضی از شما عنوان کردید که من با قطر همکاری می‌کنیم من به شما گفتم کمی صبر کنید و ببینید چه کسی با قطر همکاری می‌کند. امروز می‌خواهم آن را مطرح کنم؛ شما ببینید لبنان کجا اردو برگزار می‌کند؟ روز گذشته با چه تیمی دیدار دوستانه داشت. پس فراموش نکنید مسئولیت ما دفاع و حمایت از تیم ملی است. به خاطر داشته باشید فقط آن است که همدل باشیم، از تیم ملی دفاع کنیم و به صورت متحد به جنگ قطر و لبنان برویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه رقبای اصلی ما اکنون قطر و لبنان هستند، تصریح کرد: رقیب اصلی من پرسپولیس، استقلال یا مدیران عامل این دو باشگاه نیستند، رقیب قطر و کره جنوبی است. شما هم به عنوان رسانه این مسئله را القا کنید که باید به صورت همدل و در کنار هم از تیم ملی دفاع کنیم. زمان آن است که از مسائل بی‌اهمیت جلوگیری کرده و تمرکز تیم ملی را از بین نبریم.

کی‌روش با اشاره به محرومیتش در بازی با ازبکستان گفت: من به خاطر یک تصمیم ناعادلانه محکوم شدم. داور بازی قبلی ما با ازبک 2 گل را به حساب نیاورد. بروید فیلم را ببینید شماره 17 حریف روی پولادی خطا کرد که داور در این صحنه تصمیم اشتباهی گرفت. با وجود این مسائل باز هم درباره رویانیان می‌پرسید و می‌خواهید اظهارنظر کنم؟ توقع دارم همگی به این مسائل دقت کنید. در بازی با ازبک توپ از زمین خارج شده بود و داور باید پرتاب اوت می‌گرفت اما تصمیم دیگری گرفت به این مسائل توجه کنید. من اینجا حضور دارم و حاضرم برای ایران بجنگم.

وی درباره بازی با لبنان عنوان کرد: برای من به عنوان سرمربی مهم‌ترین بازی دیدار آینده است. ما نمی‌توانیم 2 بازی را در یک بازی انجام دهیم، هر بازی باید در زمان خودش انجام شود. باید فوتبال خوبی بازی کنیم و انگیزه جنگ‌جویانه را در زمین نشان دهیم. می‌خواهم تمام بازیکنان ایران با روحیه خوب بازی کنند. بازیکنان ما می‌دانند که برد یک بر صفر مقابل لبنان کافی نیست. چیزی که الان اهمیت دارد بازی آینده ما است. فوتبال خوب و پیروزی خوب. بعد درباره بازی‌های آینده صحبت می‌کنیم.

کی‌روش یادآور شد: شکی نیست باید همگی در کنار هم متحد باشیم. جام جهانی فقط در بازی آخر تعیین می‌شود. هیچ‌کس نمی‌تواند قبل از پایان بازی برنده یا بازنده باشد. هیچ تیمی قبل از پایان بازی نمی‌‌بازد. سه بازی آخر ما 15 دقیقه آخر یک مسابقه است این 15 دقیقه آخر برای هر کسی نیست برای کسانی است انگیزه دارند و خون شهامت در رگ‌هایشان جاری است. سه بازی آخر راه صعود به جام جهانی برای ایرانیان سخت‌کوش است.

 کارلوس کی‌روش در مورد وضعیت تیم ملی خاطرنشان کرد: امیدوارم 6 فوریه(18بهمن) بازیکنان ما برای بازی مقابل لبنان آرامش داشته باشند. نفراتی که در اختیار دارم به خوبی می‌شناسم و من می‌خواهم مسئله‌ای را عنوان کنم. چهارشنبه سردرد بزرگی خواهم داشت به خاطر اینکه مطمئنم با داشتن این بازیکنان تصمیم گیری برای انتخاب 11 بازیکن اصلی و نیمکت نشین بسیار سخت است. البته از این موضوع خوشحالم که تک تک نفرات می‌خواهند کمک کنند و این راهی است که تیم باید ادامه دهد.

وی در مورد وضعیت سید مهدی رحمتی عنوان کرد: با تمام احترامی که قائل هستم تمرکزم را روی بازیکنانی که برای حضور در تیم ملی آماده‌اند گذاشته‌ام و نمی‌توانم تمرکزم را روی افرادی که برای تیم ملی نمی‌توانند بازی کنند بگذارم. از چیزی که مطمئن هستم دروازه‌بانانی که به تیم ملی دعوت شده‌اند شرایط خوبی دارند. رحمان احمدی، شهاب گردان و علیرضا حقیقی آمادگی کاملی دارند و هیچ کسی نمی‌تواند مخل برنامه تیم ملی شود. قوی ومحکم راهمان را ادامه می‌دهیم و اطمینان داریم می‌توانیم راهمان را به پایان برسانیم.

سرمربی تیم ملی در مورد شکست مقابل لبنان در مقدماتی جام جهانی و اینکه آیا می‌توانیم این تیم را شکست دهیم، خاطرنشان کرد: من بر این موضوع اعتقاد دارم و مطمئنم می‌توانیم این کار را انجام دهیم . ما به دیدار لبنان نرفته بودیم که یک امتیاز کسب کنیم آنجا اتفاقاتی افتاد که به هیچ وجه راضی نیستم. من و بازیکنان ایرانی بسیار ناراحت هستیم و آن اتفاق برایمان آزاردهند ه بود. مقابل لبنان حق ما باخت نبود. و یک بازی یک طرفه را انجام دادیم. آنها حتی یک فرصت ایجاد نکردند. فوتبال همین است. گاهی بازی یک طرفه است اما نتیجه نمی‌گیریم اگر حفظ توپ و ایجاد موقعیت امتیاز داشت اسم آن را فوتبال نمی‌گذاشتند و هندبال و یا بسکتبال می‌شد. اکنون این اتفاق افتاده و مربوط به گذشته است باید حقیقت را در آینده نشان دهیم. 6 فوریه فرصت داریم حقیقت را ببینیم و این فرصت را از دست نخواهیم داد.

کی‌روش در مورد اینکه رضا حقیقی چرا با وجود شرایط خوبی که دارد به تیم ملی دعوت نشده است، تصریح کرد: بازیکنان دیگری هم بودند که شرایط خوبی داشتند اما به طور مثال ما نمی‌توانیم 7 دروازه بان را دعوت کنیم. از تمامی نفراتی که دعوت کردیم راضی هستیم. هافبک،‌مدافعین و نفرات مختلفی داریم. به طور مثال در خط هافبک امید ابراهیمی، جواد نکونام و آندرانیک وجود دارند. نفراتی که به طرز تفکرات تاکتیکی ما نزدیک باشند مورد دعوت قرار می‌گیرند. اما نگران نباشید تمامی بازیکنان را زیر نظر دارم. حقیقی برای اولین بار از سوی من به تیم ملی دعوت شد. این نشان می‌دهد تمامی بازیکنان را زیر نظر دارم.

کی‌روش تاکید کرد: طرز تفکر شخصی خودم و اینکه یک مربی چه طور باید در فوتبال رفتار کند می‌دانم و این موضوع را در طول زندگی‌ام یاد گرفته‌ام. حتی یک مربی هم نمی‌شناسم که همیشه برنده باشد به همین دلیل به این نتیجه رسیدم که گاهی سکوت بهترین راه است و می‌تواند بیانگر بسیاری از مسائل باشد.

وی درباره بازی دوستانه لبنان مقابل استرالیا در یک زمین مناسب اظهار داشت: لبنان با استرالیا در دیدار دوستانه در یک زمین خوب بازی کرد. اما در بازی رسمی در زمینی بازی می‌کند که برای کاشت سیب زمین مناسب است. من تجربه بین‌المللی دارم اما متوجه نمی‌شوم که چرا باید بازی رسمی در چنین زمینی برگزار شود.AFC از زمین سپاهان ایراد گرفته این در حالی است که ما در زمینی بازی کرده‌ایم که برای کاشت سیب زمینی مناسب است. برای صعود به جام جهانی باید در دیدار با لبنان متحد باشیم و تمرکزمان را روی مسائل غیر ضروری نگذاریم چون به هدفمان نمی‌رسیم.

کد خبر 199694
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز