همشهری آنلاین: شهردار تهران گفت: قریب به چهارسال پیش یکی از موضوعات مهمی که در ستاد توانمند سازی زنان به آن توجه کردم مباحثی چون مسائل تحصیلی، بهداشتی و درمانی بود.

 

به گزارش همشهری آنلاین،  محمد باقر قالیباف امروز در جشنواره «سرو و سوسن» که در برج میلاد برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در زندگی همه انسان‌ها فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که شامل روزهای شاد و روزهای که توام با سختی و تلخی است بنابراین باید با اتکا به درون خودمان و با ایمانی که در ما وجود دارد در مقابل این فراز و نشیب‌ها و تمام سختی‌ها بایستیم و فکر نکنیم که زندگی همیشه روال مطلوب را دارد.

شهردار تهران ادامه داد: مهم این است که ما هیچ‌گاه عنایت خداوند تبارک و تعالی را در زندگی خود به فراموشی نسپاریم.

وی با تاکید بر اینکه خداوند بندگان خود را دوست دارد و هرگز آنان را فراموش نمی‌کند خطاب به دختران حاضر در این مراسم گفت: من از شما خواهش می‌کنم که این موضوع را با تمام وجود باور کنید، آن را تمرین کنید و ببینید که چه اتفاقی می‌افتد البته نیازهای شما باید در چارچوب خیر انسانی تعریف شده باشد و نه آنچه را که شما را به سمت باطل هدایت می‌کند.

قالیباف تاکید کرد: اگر با صداقت تمام عقل خود را به کار بگیرد و بر خداوند توکل کنید، خواهید دید که چه گره گشایی در کارتان اتفاق می‌افتد.

شهردار تهران گفت: بار‌ها و بار‌ها در زندگی خود بر دو راهی‌های بسیاری قرار گرفتم اما امروز که باز می‌گردم و به گذشته نگاه می‌کنم با خودم می‌گویم کاش این کار را کرده و یا این کار را نکرده بودم.

قالیباف در ادامه خطاب به دختران گفت: ما در جامعه چند میلیونی زندگی می‌کنیم که مسائل و مشکلاتی دارد بنابراین باید زندگی مادی و معنوی خود را بر پایه عقلی که خداوند به ما داده پیش ببریم. طبیعتا ما هم در شهرداری تهران همین وظیفه را داریم و باید تلاش کنیم که اگر مشکلی برای شهروند عزیزی پیش آمد آن را با کار جمعی برطرف سازیم.

قالیباف تاکید کرد: نه تنها فرد در قبال جامعه مسوول است بلکه خانواده، همسایه و هم محله او نیز در مقابل افراد مسئولند و از همه مهم‌تر مسوولان هستند که در مقابل شهروندان وظیفه خطیرتری را بر عهده دارند.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که شهرداری تهران با یک رویکرد اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده و بدون شک باید به شهروندانی که در این شهر زندگی می‌کنند خدمات مطلوبی ارائه دهد گفت: اگر کارهایی که ما انجام می‌دهیم بر روح و روان شهروندان اثری نداشته باشد موفقیت زیادی به دست نخواهیم آورد. بنابراین توجه به این مهم از وظایف مدیران هر جامعه‌ای است. ما به عنوان خدمتگزار شما نیز در کنار توسعه کالبدی شهر باید به روحیات شما نیز توجه کنیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه بحث زنان سرپرست خانوار یکی از موضوعاتی که شهرداری تهران در سال‌های گذشته به آن توجه کرده گفت: این سوال همیشه برای من مطرح بوده چرا یک خانواده منسجم که همه تلاش می‌کنند و فرزندان خانواده نیز شاغلند با شرایط اقتصادی و حتی غیر اقتصادی موجود نمی‌توانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند. امروز می‌بینیم که چگونه پدرانی وجود دارند که با تمام تلاش و حتی دو شیفت کار کردن در مقابل خواسته‌های به حق آن‌ها شرمنده می‌شوند.

به گفته قالیباف چند سالی است که شهرداری تهران به این موضوع پرداخته و امروز زمینه‌ای فراهم کرده که به درون خانواده برگردیم و ارتباط مستقیمی با دختران و پسران سرپرست خانوار بگیریم.

وی تاکید کرد: هر کاری که از دستمان بر بیاید در این زمینه انجام می‌دهیم چرا که دغدغه من به عنوان شهردار تهران تنها شهرداری و خانواده‌ام نیستند بلکه شهروندان شهرم در الویت ذهنم قرار دارند.

به گفته شهردار تهران قریب به چهارسال پیش یکی از موضوعات مهمی که در ستاد توانمند سازی زنان به آن توجه کردم مباحثی چون مسائل تحصیلی، بهداشتی و درمانی بود.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز اشتغال مهترین چالش ما در جامعه شده و این موضوع در خانواده مشکلات زیادی را به وجود آورده است که لازم است بیشتر به آن توجه شود.

شهردار تهران افزود: شما جوانان نباید تعاون و همکاری را فراموش کنید و ما هم باید بستری فراهم سازیم تا بر مشکلات فائق آییم.

وی اظهار داشت: همکاران و مسوولان ستاد توانمندسازی و من به عنوان شهردار تهران با تمام توان در خدمت شما خواهم بود تا انشاالله آینده‌ای بهتر از امروز برای شما رقم بزنیم و مشکلات و مسائل را برطرف سازیم.

کد خبر 199055
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز