شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: ملوان و استقلال امتیازهای هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال را تقسیم کردند.

ss

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیدار تیم‌های ملوان و استقلال در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال با تساوی بدون گل خاتمه یافت. این بازی در حالی در زمین ورزشگاه تختی انزلی برگزار می‌شد که وضعیت چمن این ورزشگاه نسبت به بازی‌هایی که در سال‌های گذشته در فصل زمستان برگزار می‌شد، خیلی بهتر بود.

نیمه نخست

بازی با برتری نسبی ملوانی‌ها آغاز شد، به گونه‌ای که در همان دقایق اولیه بازی سپیدپوشان ملوان چندین بار به سمت دروازه استقلال یورش بردند و در بهترین موقعیت 20 دقیقه اول بازی، مهرداد اولادی شوت محکمی را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه تیم مهمان زد که پس از برخورد با مدافع استقلال تغییر جهت داد اما مهدی رحمتی با واکنش زیبا و به موقع خود مانع باز شدن دروازه‌ تیمش شد.

کادر فنی استقلال در دقیقه 33 دست به یک تعویض اجباری زد. در این لحظه مجتبی جباری به جای فرزاد حاتمی به بازی آمد. به نظر می‌رسد که دلیل این تعویض مصدومیت جزئی حاتمی بوده است؛ هرچند این بازیکن وقتی شماره خود را روی تابلوی تعویض دید متعجب شد!

پس از ورود جباری به بازی، رحمتی بازوبند کاپیتانی را به اشجاری سپرد تا آن را به جباری برساند.

آرش برهانی در دقیقه 35 در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفت اما با عجله‌ای که در کارش به خرج داد فرصت گل‌زنی را از تیمش گرفت. در این صحنه، برهانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و در حالی که می‌توانست به سمت دروازه شوت بزند، سعی کرد که توپ را به صورت عرضی به هم‌تیمی‌اش بسپارد اما در این کار موفق نبود تا مدافع ملوان توپ را به کلی دور کند.

10 دقیقه پایانی نیمه نخست بسیار کم‌برخورد سپری شد تا دو تیم در پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

دقیقه 44، مهاجم ملوان در راه رسیدن به دروازه استقلال در داخل محوطه جریمه سرنگون شد ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت. پژمان نوری توپ برگشتی از این اتفاق را به سمت دروازه رحمتی شوت زد اما توپش از کنار دروازه به بیرون رفت. استقلالی‌ها در این صحنه به شدت به داور اعتراض کردند چون معتقد بودند که وی باید به مهاجم ملوان به دلیل تمارض کارت زرد می‌داده است.

نیمه دوم

با شروع نیمه دوم، دو تیم جنب و جوش بیشتری برای رسیدن به دروازه حریف به خرج دادند و در اولین اتفاق مهم در دقیقه 48، ملوان در فاصله حدودا 35 متری صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. سید جلال رافخایی این ضربه را با بی‌دقتی از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

به گزارش ایسنا، دو دقیقه بعد بار دیگر ملوان کنار خط دروازه صاحب ضربه ایستگاهی شد که این بار پژمان نوری توپ را به روی دروازه فرستاد ولی این بار هم ملوان هیچ سودی از این فرصت نبرد.

دقیقه 56، استقلال دومین تعویضش را هم انجام داد. در این دقیقه علی‌رضا اکبرپور که به تازگی از بند مصدومیت رها شده به جای آرش برهانی به زمین آمد. به نظر می‌رسید که برهانی از این تعویض چندان هم راضی نبوده است، چون با بی‌میلی زمین را ترک کرد.

سرگئی پاشنکو در دقیقه 60 به قهرمان تیمش تبدیل شد. در این لحظه دروازه‌بان ملوان شوت محکم ایمان موسوی را که در موقعیت تک به تک با او زده بود به زیبایی دور کرد.

یک دقیقه بعد ویسنته آرزه هم با پاشنکو تک به تک شد اما نتوانست گل‌زنی کند. هرچند اگر وی موفق به گل‌زنی هم می‌شد تفاوتی نداشت چون داور پیش از ضربه وی اعلام آفساید کرده بود.

جی‌لوید ساموئل، در دقیقه 64 از داور مسابقه اخطار گرفت. دلیل این اخطار این بود که ساموئل در برخورد با بازیکن ملوان به زمین افتاد اما داور اعتقادی به خطا نداشت. ساموئل هم با فریادی به داور اعتراض کرد و کارت زرد گرفت.

دقیقه 66 بازی، سعید عزت‌اللهی، بازیکن 16 ساله ملوان از بازی خارج شد و جایش را به هم‌تیمی‌اش داد.

پژمان نوری در دقیقه 67 می‌توانست گل اول بازی را بزند اما پژمان منتظری خود را جلوی توپ او انداخت و مانع از گل‌زنی او شد.

دقیقه 73، مدافع ملوان روی جواد نکونام در مرکز زمین مرتکب خطا شد. در همین دقیقه جواد شیرزاد از ملوان از بازی خارج شد. این بازیکن سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را هم در کارنامه خود دارد.

دقیقه 78 بار دیگر ایمان موسوی می‌توانست با دروازه‌بان ملوان تک به تک شود اما تعلل او باعث شد که مدافع ملوان توپ را از چنگش درآورد.

کد خبر 198307
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار