همشهری آنلاین: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه طرح دوفوریتی مقابله با آلودگی هوا که پیش از این قرار بود این هفته در صحن علنی مطرح شود به هفته آینده موکول شد.

air pollution

کمال الدین پیرموذن در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: با توجه به اهمیت آلودگی هوا، هفته گذشته نمایندگان طرحی دو فوریتی را در سه محور تهیه کردند که قرار شد امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی مجلس مطرح شود اما به دلیل حجم زیاد کار امروز مجلس، ارائه این طرح به هفته آینده موکول شد.

عضو فراکسیون محیط زیست ادامه داد: طرح دو فوریتی درخصوص آلودگی هوا در سه محور بهینه سازی سوخت، استانداردسازی واحدهای آلاینده، برخورداری صنایع کشور به ویژه صنعت خودروسازی از استاندارد یورو4، توسعه فضای سبز و محور حمل و نقل عمومی تهیه و در صحن علنی ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین موضوع مرگ و میر ناشی از بیماری‌های ریوی در پی آلودگی هوا در پی بحث توسعه فضای سبز گنجانده خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: حدود صد نفر از نمایندگان مجلس در ارائه این طرح حمایت خود را اعلام کرده‌اند که امیدواریم این طرح در هفته آینده مورد بررسی قرار گیرد تا اقدامات مطلوبی در این راستا شکل بگیرد.

 

کد خبر 198025
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز