همشهری‌آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌ها در تهران و 4 کلانشهر کشور و افزایش تا 12 درجه‌ای دما در نیمه شمالی هشدار داد.

آلودگی هوا

به گزارش ایسنا، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی گفت: بر این اساس طی روزهای پنجشنبه 28 دی تا یکشنبه اول بهمن به دلیل افزایش پایداری در لایه‌های پایین جو شرایط انباشت آلاینده‌های جوی در کلانشهرهای تهران ، کرج، اراک، اصفهان و تبریز فراهم بوده که این شرایط سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

وی افزود: از اواخر چهارشنبه 27 دی و طی روزهای پنجشنبه 28 و جمعه 29 دی، دمای هوا در سواحل دریای خزر بین 6 تا 12 درجه افزایش می‌یابد که این شرایط با وزش باد گرم در این مناطق همراه بوده و در دامنه‌های البرز و استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان سبب ذوب برف‌ها می‌شود. از سوی دیگر، در سایر استان‌های نیمه شمالی نیز دمای هوا روندی افزایشی خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما و وزش دما رخ می‌دهد، تصریح کرد: در روز چهارشنبه در جنوب شرق کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر، خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

آلودگی هوا

وی به وضع هوای تهران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اشاره کرد و گفت: بر این اساس در روز چهارشنبه آسمان تهران صاف و در پاره‌ای نقاط با غبار صبحگاهی پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 4- و 4 درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت صاف در پاره‌ای نقاط غبارآلود خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 1- و 8 درجه سانتیگراد می‌رسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه استان هرمزگان با حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد بالای صفر و چهارمحال و بختیاری با حداقل دمای 13 درجه سانتیگراد زیر صفر گرم‌ترین و سردترین استان‌های کشور خواهند بود، تصریح کرد: در این مدت دمای هوای 24 استان کشور به زیر صفر خواهند رسید.

کد خبر 197981

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار