همشهری آنلاین: کاروان نمادین اسرای کربلا روز دوشنبه بعد از عبور از خیابانهای تهران به مدت 10 روز میهمان حوزه هنری خواهد بود.

نمایش

به گزارش همشهری آنلاین، کاروان نمادین اسرای کربلا روز دوشنبه 4 دی ماه مصادف با دهم ماه صفر از میدان انقلاب به حوزه هنری خواهد آمد و به مدت 10 روز در محل حوزه هنری به بیان واقعه کربلا خواهند پرداخت.

این کاروان نمادین که متشکل شده است از تعزیه خوانان به نام کشور از شهرهای تهران، قم، اصفهان و تفرش که در مدت اقامت خود در حوزه هنری به اجرای تعزیه های حضرت مسلم بن عقیل، شهادت حربن یزید ریاحی، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، شهادت حضرت عباس(ع)، شهادت حضرت امام حسین (ع)، بازار شام، متوکل عباسی، شهادت امام حسن (ع)، شهادت حضرت رضا (ع) و شهادت حضرت شاهچراغ خواهند پرداخت.

این کاروان نمادین که متشکل از 70 تعزیه خوان در نقش اسرا و اشقیاء، 10 نفر شتر، 4 راس اسب، بیرق ها و پرچم های هر دو گروه اسرا و اشقیاء و آلات موسیقی ویژه تعزیه هستند؛ ساعت 12 ظهر روز دوشنبه از محل میدان انقلاب حرکت خود را به سمت حوزه هنری آغاز خواهند کرد و ساعت 15 بعد از رسیدن به محل حوزه اولین تعزیه خود را که تعزیه حضرت مسلم بن عقیل است را اجرا خواهند کرد.

این تعزیه ها به تهیه کنندگی مجتبی کریمی و کارگردانی جواد کریمی به مدت ده روز هر روز از ساعت 15 تا16:30 در محوطه حوزه هنری برای عموم مردم اجرا خواهد شد.

 

 

کد خبر 195178

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز