گروه ادب و هنر: با استعفای دسته‌جمعی تهیه‌کننده و دیگر عوامل فیلم «لاله»، این پروژه جنجالی وارد فاز تازه‌ای از جنجال و حاشیه شد.

فیلم لاله

اسدالله نیک‌نژاد، کارگردان فیلم لاله هم دیروز پاسخگوی تلفن همراهش نبود تا ابهامات درباره این پروژه بیشتر شود. علیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده لاله هم تنها حاضر شد استعفایش از این پروژه را تایید کند و صحبت درباره این موضوع را به فرصتی دیگر موکول کرد.شنیده‌ها حاکی است عوامل دیگری چون محمدرضا نجفی در مقام مدیرتولید، ایرج رامین‌فر به‌عنوان طراح صحنه و علی عابدینی در مقام طراح لباس هم از همراهی با این پروژه انصراف داده‌اند.

زمزمه‌های تولید فیلم سینمایی لاله از خرداد سال‌جاری با سرمایه‌گذاری مرکز گسترش سینمای تجربی آغاز شد و بهترین‌های سینمای ایران برای تولید این فیلم دعوت به‌کار شدند.هزینه تولید این فیلم در ابتدا حدود دو و نیم میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود اما بعدها این رقم به هفت میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و پس از اعتراض‌های فراوان قرار شد نیمی از سرمایه تولید آن توسط کمپانی‌های خارجی با ارتباطات شخصی اسدالله نیک‌نژاد تأمین شود.اما ماجرا به همین جا ختم نشد و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هم وارد میدان شدند و تولید این فیلم را از اولویت‌های فرهنگی در سینمای ایران ندانستند و در نهایت به شرط تغییر در فیلمنامه حاضر شدند این فیلم به مرحله تولید برسد و بعد از آن حاصل کار را مورد ارزیابی قرار دهند.

به گزارش مـهر، در پی استعـفای دستـه‌جـمـعی بـرخی از عـوامل تولید فیلم سینمایی لاله، شفیع آقا‌محمدیان مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اسدالله نیک نژاد کارگردان این پروژه سینمایی و جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی درباره این استعفا و ساخت این فیلم سینمایی در محل این سازمان یک جلسه فوری برگزار کردند. کم و کیف حضور عوامل جدید به جای سینماگران مستعفی، جایگزینی پروانه پرتو به‌عنوان تهیه کننده، معرفی عوامل جدید و اعلام نهایی تاریخ آغاز پروژه ازجمله بحث‌های این نشست سه نفره بین مدیران سینما و اسدالله نیک نژاد کارگردان این اثر سینمایی بوده است.

کد خبر 188869

دیدگاه خوانندگان