همشهری آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : در راستای توسعه کشور ،دولت نهم نفوذ و گسترش جغرافیایی مخابراتی همه جانبه‌ای را در پیش گرفته است.

دکتر محمد سلیمانی روز پنجشنبه 16 فروردین در مراسم افتتاح ساختمان جدید پست استان گلستان افزود : در سال ‪ ۵۷‬تنها ‪ ۳۱۲‬روستای کشور تلفن داشت اما در حال حاضر ‪ ۶۸‬هزار روستا برای ارتباط‌دهی شناسایی شده که از این تعداد ‪ ۵۱‬هزار روستا دارای ارتباط تلفنی هستند.

به گفته وی، همچنین در سال جاری و آتی(‪ (۸۷‬بناست ارتباط ‪ ۱۷‬هزار روستای باقی مانده دیگر نیز برقرار گردد.

سلیمانی افزود: در سال ‪ ،۵۷‬میزان ‪ ۸۵۰‬هزار تلفن ثابت در کشور فعال بوده اما هم‌اینک ‪ ۴۰‬میلیون شماره تلفن ثابت و همراه در کشور فعالیت می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، زیان‌دهی شرکت پست را ظرف چند سال اخیر بسیار بالا اعلام کرد و افزود: هم‌اینک با تلاش مدیران و کارآمدی آنان در برخی از استان‌ها میزان درآمد و هزینه برابر شده است.

به گفته سلیمانی، در سال ‪ ۸۵‬تجربه، تعهد و تخصص در کنار هم قرار گرفته و انقلابی را در بخش پست کشور به‌وجود آورده‌است.

وی، میزان رشد بخش‌های مختلف پست و مخابرات را در سال ‪ ۸۵‬بیش از ‪ ۵۰‬درصد بیان کرد و گفت: تنوع خدمات، خدمات ارزش افزوده برای شرکت‌ها، تلاش برای فعال‌سازی اپراتور دوم در پست و اپراتور سوم در مخابرات و آماده‌سازی شرکت‌هایی که مالکیت آنها قابل واگذاری به بخش خصوصی‌است از برنامه‌های سال جاری این وزارتخانه است.

کد خبر 18877

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار