جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: درگیری‌های روز جمعه در قاهره به زخمی شدن 12 نفر منجر شد. میدان التحریرقاهره شاهد درگیری طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور مصر و مخالفان وی بود.

درگیری های خونین در قاهره

به گزارش واحد مرکزی خبر، شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، 12 نفر در درگیریهای میدان التحریر مرکز قاهره پایتخت مصر زخمی شدند.

روز جمعه در میدان التحریر شهر قاهره (پایتخت مصر) بین طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور مصر و مخالفان وی درگیریهایی روی داد.

این درگیری ها زمانی روی داد که مردم مصر در اعتراض به تبرئه مقامات رژیم سابق تظاهرات می کردند که در کشتارهای زمان انقلاب مصر دست داشته اند.

شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی اعلام کرد: محمد مرسی رئیس جمهور مصر دولت را موظف کرد تا قانون جدیدی را که برای تحقق اهداف انقلاب مصر است به اجرا بگذارد.

مرسی همچنین از کمیته حقیقت یاب خواست تحقیق در زمینه سرکوب تظاهرکنندگان انقلاب مصر و کشتار آنان را انجام دهد و فورا نتیجه تحقیق خود را ارائه کند.

گزارش بی بی سی نیز حاکیست، خشم مردمی از تبرئه بیشتر مقامات رژیم حسنی مبارک که در سرکوب انقلابیون در این کشور دست داشته اند، علت اقدام محمد مرسی رئیس جمهور مصر به برکناری عبدالمجید محمود دادستان کل این کشور بوده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، عبدالمجید محمود ضمن به چالش کشیدن تصمیم رئیس جمهوری مصر با رد برکناری خود اعلام کرد در سمتش باقی می ماند.

مرسی یک روز پس از آن محمود را برکنار کرد که دادگاه کیفری مصر همه متهمان در حمله اسب سواران و شترسواران وابسته به رژیم مبارک به تجمع کنندگان در میدان التحریر را تبرئه کرد.

کد خبر 187579
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز