سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ - ۰۶:۳۴
۰ نفر

سامی یوسف به همراه جمعی از خوانندگان جهان اسلام و ایران برای مقابله و اعتراض به توهین به ساحت پیامبر اسلام(ص) آلبومی را به نام «محمد رسول‌الله» به بازار عرضه می‌کنند.

سامی یوسف

به گزارش فارس، پس از انتشار فیلم توهین‌آمیز به ساحت پیامبر و برخاستن مسلمانان در دنیا، خواننده‌های مسلمان در دنیا متحد شدند تا این حرکت را با هنر خود تقبیح کنند. مؤسسه فرهنگی هنری «آمیس 2000» تصمیم گرفته است آلبومی با نام محمد رسول‌الله تولید و با حضور خواننده‌های معروف سراسر دنیا به بازار عرضه کند. تاکنون حضور سامی یوسف در این آلبوم قطعی شده است و با صدرالدین (تاجیکستان)، فرهاد (افغانستان)، اشا سوییل هندوستان و سپنتو لوسو (برزیل) صحبت‌هایی شده است اما هنوز حضورشان قطعی نیست. در این میان رامی عصام خواننده مصری قطعه‌ای به نام «سیدنا نبی» آماده کرده است که در این آلبوم قرار خواهد گرفت.

مؤسسه فرهنگی هنری آمیس 2000 سابقه همکاری با خواننده‌های جهانی را در کارنامه خود پیش از این به ثبت رسانده است و در حال حاضر مذاکره با 57کشور جهان اسلام ازجمله کشورهای عربی، کشورهای جنوب، جنوب شرقی آسیا، آسیای‌میانه، خاورمیانه غرب و شرق، اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی صورت گرفته است. در آلبوم محمدرسول‌الله که شامل 25قطعه است خوانندگان معروف سراسر دنیا، هر یک با زبان و گویش خود شعری را برای حضرت رسول اکرم می‌خوانند و در این آلبوم سه خواننده مطرح هم از ایران شعرهایی منتسب به حضرت محمد(ص) را خواهند خواند.

مدیرعامل مؤسسه آمیس 2000 (مهدی میرزا بزرگ) قصد انتشار این آلبوم را دارد. پیش‌بینی می‌شود چنانچه این آلبوم در حد و اندازه‌های درست و استاندارد و با خوانندگان مطرح جهانی وارد بازار موسیقی شود نه‌تنها در ایران با استقبال روبه‌رو می شود بلکه وجهه‌ای جهانی و ارزشمند برای هنر ایران که به دفاع از دین اسلام برخاسته‌ است، خواهد داشت.

کد خبر 187283

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز