همشهری آنلاین: 60 سال تلاش فارغ‌التحصیلان هنرستان پسرانه هنرهای زیبا در آخرین روزهای مهر سال 91 در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش ایسنا، عباس مشهدی‌زاده ـ یکی از فارغ‌التحصیلان اولین دوره‌های این هنرستان ـ گفت: در این شش دهه هنرمندان بسیاری وارد جامعه تجسمی ایران شده‌اند که در این نمایشگاه نمونه‌ای از دستاوردهای چهر‌های شناخته شده آن به معرض دید عموم قرار خواهد رسید.

مشهدی‌زاده اضافه کرد: فرصت جمع آوری آثار کوتاه و فضا محدود بود، با این وجود سعی کردیم با تنوع بسیاری دست به انتخاب کارها و هنرمندان بزنیم.

این هنرمند مجسمه‌ساز با ارائه آماری تقریبی از حاضران این نمایشگاه گفت: حدود 50 هنرمند با 120 اثر در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد که از پیشکسوتان و اولین فارغ التحصیلان هنرهای زیبا تا هنرمندان جوان‌تری که در سال‌های اخیر فارغ التحصیل شده‌اند را در بر می‌گیرد.

او همچنین با اشاره به تنوع آثار راه یافته با این نمایشگاه گفت: آثاری همچون نقاشی‌، گرافیک،‌ حجم،‌ سفال،‌ بسته‌بندی و نمونه‌های محدودی از دیگر گرایش‌های هنرهای تجسمی در این نمایشگاه انتخاب شده است.

این هنرمند پیشکسوت در پاسخ به تفاوت‌های این مجموعه با نمایشگاهی که پیش از این هنرستان پسرانه هنرهای زیبا با عنوان گنجینه‌ آثار در صبا برپا کرده بود‌، گفت: آن نمایشگاه به گنجینه‌ آثار هنرستان می‌پرداخت در حالی که ما اینجا گزیده‌تر دست به انتخاب زده‌ایم و تلاش داریم تا قابلیت‌های هنری آن غنی‌تر باشد.

 

کد خبر 187066

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان