همشهری آنلاین: پس از انتشار فیلم موهن به ساحت مقدس حضرت پیامبر (ص)، فروش کتاب‌های اسلامی در آمریکا به میزان زیادی افزایش پیدا کرد؛ بسیاری از غیرمسلمان‌ها امروزه در آمریکا و اروپا به چاپ و تکثیر قرآن روی آورده‌اند؛ آنچه امروز شاهد آن هستیم، بیداری بیشتر مسلمانان و نیز غیر‌مسلمانان در رابطه با اسلام است.

دین

عون علی خلفان، مدیر مسئول مؤسسه انتشاراتی «تحریک ترسیل قرآن» در نیویورک، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) با بیان این مطلب گفت: در پاسخ به اهانات اخیر به دین آسمانی اسلام، در آمریکا نیز مانند کشورهای دیگر سراسر جهان شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده‌ایم. مردم آمریکا در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات اعتراض‌آمیزی علیه اقدامات خصمانه اسلام‌ستیزان برپا کرده‌اند، که به اعتقاد من این تجمعات اعتراض‌گونه نشان از بیداری مردم و بویژه مسلمانان در رابطه با این‌گونه اقدامات غیراخلاقی است. مردم نیویورک نیز مانند دیگر شهرها در اعتراض به این فیلم موهن راهپیمایی کرده‌اند. مردم آمریکا مشتاق‌اند تا بدانند که مگر پیام این کتاب الهی چیست که عده‌ای این‌گونه خود را به آب‌و‌آتش زده‌اند تا مانع از گسترش آن شوند. به اعتقاد من این فیلم کفرآمیز مردم را برانگیخته است تا از پیامبر رحمت و دوستی(ص) بیشتر بدانند.

وی ضمن محکوم کردن این اقدام ننگین، خاطرنشان کرد: اگرچه آنچه که رخ داده، احساسات همه مسلمانان را جریحه‌دار کرده است، با این وجود من معتقدم اقدامات اسلام‌ستیزانه گروه‌های افراطی نه تنها، آنچنان‌که برخی انتظارش را داشتند، موجب بی‌‌اعتباری مسلمانان نشده، بلکه پس از این اتفاقات گرایش غیر‌مسلمان‌ها به خواندن قرآن و تحقیق در رابطه با دین اسلام افزایش چشمگیری داشته است.

این ناشر برجسته در نیویورک در توضیح فعالیت‌های مؤسسه‌ انتشاراتی «تحریک ترسیل قرآن» اظهار کرد: پس از انتشار این فیلم موهن ، فروش کتاب‌های اسلامی در آمریکا به میزان زیادی افزایش پیدا کرد. یکی از این کتاب‌های پرفروش، کتابی با عنوان « رسالت» تألیف آیت‌الله سبحانی است که سه ماه پیش چاپ آن را آغاز کردیم، و تاکنون موفق شده‌ایم نزدیک به هزار نسخه از این کتاب را در آمریکا به فروش برسانیم. اخیرا نیز سفارش بزرگی از این کتاب را دریافت کردیم.

خلفان خاطرنشان کرد: خیلی‌ها کوچکترین تصوری از آنچه که در قرآن آمده است نداشتند، اما مطالعه این کتاب آسمانی این فرصت را برای آن‌ها فراهم کرده است تا به درک کاملا متفاوت و تازه‌ای از آن دست پیدا کنند.

او ادامه داد: اخیرا کتابی ضد‌اسلامی با عنوان «راهنمای کامل کافران به قرآن» در آمریکا به چاپ رسیده است که نویسنده آن «رابرت اسپنسر» است. در این رابطه، مؤسسه ما مشغول چاپ کتابی است تا پاسخ مناسبی به نویسنده این کتاب بدهد.

عون علی خلفان در ادامه افزود: ملت‌ها همه نسبت به این اقدامات موهن آگاهی دارند و همه آن را محکوم می‌کنند. فروش کتاب‌های اسلامی در آمریکا رشد زیادی داشته است. در حادثه یازدهم سپتامبر سال 2001 میلادی نیز همین اتفاق افتاد. یعنی فروش قرآن در آمریکا گسترش چشمگیری یافت. غیرمسلمانان می‌آمدند و قرآن را تهیه می‌کردند تا آن را مطالعه کرده و با اسلام آشنایی پیدا کنند. تصمیم داریم تا به لطف خدا کتاب‌های زیادی در همین زمینه منتشر کنیم. از زمان شروع به کار این مؤسسه تا کنون، 46 سری مختلف قرآن به چاپ رسانده‌ایم،یعنی هزاران جلد از کلام‌الله. تا پیش از ماه مبارک رمضان نیز سی‌هزار جلد از قرآن کریم را به چاپ رساندیم.

مدیر مؤسسه انتشاراتی «تحریک ترسیل قرآن» در نیویورک در ادامه خاطرنشان کرد: خداوند در آیه 54 سوره آل‌عمران فرموده ‌است: «و نقشه کشیدند، و خداوند چاره‌جویی کرد. و خداوند بهترین چاره‌جویان است». در نتیجه اگرچه به زعم برخی این اقدامات موهن به اسلام ضربه زده است، اما در حقیقت، فعالیت‌های شیطانی آن‌ها خودشان را به ورطه هلاکت خواهد کشاند. چراکه با این اقدامات، تنها شاهد رشد علاقه مردم برای کسب آگاهی نسبت به اسلام بوده‌ایم.

وی گفت: آن‌ها هیچ شناختی از اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن ما ندارند.آن‌ها نمی‌دانند که اسلام دینی تازه نیست، بلکه آمده‌است تا پایان‌بخش کتب آسمانی پیش از خود باشد. پیامبر(ص) نیز تنها فرستاده خدا برای تبلیغ دین مبین اسلام نبوده است، بلکه همه پیامبران پیش از او نیز در حقیقت پیام‌آوران همین آیین بوده‌اند.

این ناشر برجسته در ادامه به ادعای باطل مقامات آمریکایی با عنوان «آزادی بیان» اشاره کرده و افزود: من فکر می‌کنم رسانه‌ها بیشترین نقش را در وقوع چنین حرمت‌شکنی‌ها و اهاناتی داشته‌اند. امروزه ما با سیاست‌های ضداسلامی رسانه‌های آمریکا رو‌به‌رو هستیم. سازندگان این فیلم موهن هیچ آشنایی با اسلام نداشته‌اند، بلکه به دلیل منافع مادی دست به این اقدام پلید زده‌اند.

عون علی خلفان در پاسخ به این سؤال که در رویارویی با این اقدامات موهن چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید، گفت: به اعتقاد من بهترین راه برای محکومیت این‌گونه اقدامات موهن و ارائه پاسخی دندان‌شکن به آن‌ها نوشتن و تکثیر کتب مختلف در رابطه با پیامبر اسلام(ص) است. در حقیقت همین اتفاق هم افتاده است. پس از این اقدامات توهین‌آمیز فعالیت‌های مسلمانان در این رابطه دوچندان شده است. به‌عنوان مثال مسلمانان اقدام به خرید کتب اسلامی و توزیع آن در میان غیرمسلمانان در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آمریکا کرده‌اند. همچنین تولید فیلم‌های موفقی مثل «محمد(ص) رسول‌الله» برای معرفی اسلام و پیامبر گرامی(ص) باید به طرز ویژه‌ای مورد عنایت کارگردانان و تهیه‌کنندگان قرار گیرد.

وی در پایان افزود: امروز می‌بینیم که مردم بسیار علاقه‌مند شده‌اند تا در رابطه با اسلام بیشتر بخوانند و بدانند.افزایش فروش کتاب‌های اسلامی، افزایش تولید برنامه‌های اسلامی در رسانه‌ها، و نیز گسترش تدریس واحدهای اسلامی در سطح دانشگاه‌های آمریکا و اروپا این مسئله را به خوبی نشان داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انقلاب اسلامی ایران، آن را نقطه عطفی در گسترش اسلام راستین در سطح جهان قلمداد کرده و افزود: آنچه که در حال وقوع است، نهایتا منجر به افزایش علاقه‌مندی مردم به شناخت اسلام شده است. پیش از این نیز شاهد دوره‌هایی از تاریخ بوده‌ایم که در آن اسلام‌خواهی به طرز گسترده‌ای افزایش یافت. در طول سی‌و‌سی سال گذشته، انقلاب اسلامی ایران موجب شده است تا اسلام در سراسر جهان شناخته شده و گسترش پیدا کند.

خلفان در ادامه این بحث افزود: پیش از آن، اسلام در میان مردم جهان آنقدرها شناخته شده نبود. اما بعد از انقلاب، نوعی بیداری اسلامی به وجود آمد، که به تدریج ملت‌های دیگر را نیز در بر گرفت. در طول سی‌وسه سال گذشته خیلی چیزها تغییر کرده است که نهایتا منجر به شکل‌گیری آگاهی نسبت به اسلام در سراسر جهان شده است. به عنوان مثال بسیاری از مسلمانان پیش از این از حجاب سر استفاده نمی‌کردند. اما پس از انقلاب، شروع به دنباله‌روی از اصول اسلامی کردند. وقتی در آفریقا زندگی می‌کردم، بیشتر زنان مسلمان حجاب سر نداشتند. اما وقوع انقلاب اسلامی ایران و تأثیر آن در سراسر جهان سبب شد تا حجاب را بیاموزند و به آن بها دهند.

مدیر مسئول مؤسسه انتشاراتی «تحریک ترسیل قرآن» در نیویورک در پایان این بحث با ابراز تأسف نسبت به اقدامات اسلام‌هراسانه برخی گروه‌ها، دلیل این اسلام‌ستیزی‌ها را در افزایش رشد اسلام در سراسر جهان دانسته و خاطرنشان کرد: پس از انقلاب ایران و با گسترش موج بیداری اسلامی و گرایش غیرمسلمانان به اسلام، معاندین از این اتفاق خوشحال نبودند. آن‌ها نمی‌توانستند شاهد گسترش روزافزون اسلام در سراسر جهان باشند. در نتیجه همانطور که امروزه شاهد آن هستیم به ریسمان پوسیده هتک‌حرمت و توهین و افترا چنگ زدند تا به این وسیله جلوی آگاهی غیرمسلمانان را نسبت به اسلام حقیقی بگیرند.

گفتنی است، عون علی خلفان از مسلمانان آفریقاست که در حال حاضر در نیویورک اقامت دارد. او در حال حاضر مدیریت انتشارات «تحریک ترسیل قرآن» را بر عهده دارد، و در طول دوره فعالیت‌های انتشاراتی خود اقدام به چاپ و تکثیر نسخ قرآنی در میان تازه‌مسلمانان و محققین کرده است. با وجود ممانعت مسئولان از فعالیت این مؤسسه به دفعات، وی نهایتا به مشکلات فائق آمده، و موفق شده است با انتشار کتاب‌های اسلامی و بالاخص قرآن کریم مردم بسیاری را به اسلام دعوت کند.

«نهج‌البلاغه»، «صحیفه سجادیه»، «کتاب‌الارشاد» نوشته شیخ مفید، «جنگ- صلح- و عدم خشونت»، «اسلام تروریسم را محکوم می‌کند» نوشته هارون یحیا، «حفاظت از توحید روی ریگ‌های کربلا» نوشته میر احمد علی، و «محمد(ص)- آخرین فرستاده در انجیل»، از جمله کتاب‌هایی است که در این مؤسسه به چاپ رسیده است.

کد خبر 186708
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار