همشهری‌آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، چاپ کاریکاتور اهانت آمیز به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) از سوی نشریه فرانسوی را محکوم کرد و گفت: سکوت هماهنگ و مستمر کشورهای غربی نسبت به این اقدامات منزجرکننده در راستای اسلام ستیزی است.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمانپرست، چاپ کاریکاتور اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) از سوی نشریه فرانسوی که در پی اهانت های انتشار یافته از سوی فیلم آمریکایی به عمل آمده است را توطئه‌ای سازمان یافته دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم کرده و با احساسات جریحه دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که شواهد و قرائن ، نشان از ارادی بودن اینگونه اقدامات توهین آمیز از سوی محافل صهیونیستی در مقابله با موج بیداری اسلامی می دهد، افرود: روشن است دست زدن به اقدامات تحریک آمیز و موهن باعث غلیان احساسات پاک میلیونها مسلمان در سراسر جهان شده و آنان هیچگاه چنین اهانت هایی را بر نخواهند تافت.

مهمانپرست همچنین تاکید کرد: سکوت هماهنگ و مستمر کشورهای غربی نسبت به اینگونه اقدامات منزجر کننده که در راستای اسلام ستیزی انجام می شود ، عامل اصلی استمرار این اقدامات موهن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدیهی است اصل آزادی بیان و عقیده هیچگاه نمی بایست مستمسکی برای توهین به اعتقادات و باورهای مذهبی دیگر ملل جهان مورد استفاده قرار گرفته و این خود در تضاد با آزادی های مصرح در منشور ملل متحد قرار دارد.

وی ادامه داد: انتظار می رود دولت فرانسه ضمن درک احساسات مذهبی مسلمانان در جهت محکومیت موارد توهین آمیز اقدامات لازم را بعمل آورد.

کد خبر 185214
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز