مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر کل منطقه ای آموزشی انتقال خون استان تهران، از شناسایی 350 نفر در کشور خبر داد که دارای گروه خونی نادر هستند.

blood package

دکتر بشیر حاجی بیگی در نشست خبری در محل پایگاه مرکزی انتقال خون افزود: افرادی که دارای گروه خونی نادر هستند، در مواقعی مثل جراحی که نیاز به خون داشته باشند فقط می توانند از خون خودشان استفاده کنند.

به گزارش مهر، وی از ایجاد بانک خون های نادر در سازمان انتقال خون کشور خبر داد و گفت: سازمان انتقال خون ایران به عضویت انجمن بین المللی خون های نادر در آمده و در حال حاضر نزدیک به 20 کشور عضو این انجمن هستند.

حاجی بیگی در خصوص وجود گروه خونی نادر برخی افراد، افزود: بیشترین علت که می تواند زمینه ساز داشتن خون نادر شود، ازدواج های فامیلی است.

وی با اعلام اینکه بر روی کیسه های خون افراد با گروه خونی نادر علاوه بر آزمایش های روتین جهت ذخیره سازی، فرآیند های دیگری توسط تجهیزات مخصوص و دمای مناسب صورت می گیرد، ادامه داد: خون این افراد به مدت بیش از 10 سال به صورت منجمد نگهداری و در مواقع مورد نیاز مصرف می شود.

مدیر کل منطقه ای آموزشی انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه از هر 5 تا 10 هزار ایرانی یک نفر دارای گروههای خونی نادر است، افزود: در حال حاضر بیش از 350 واحد خون نادر در کشور ذخیره سازی شده است.

 

کد خبر 183888
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی