چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد بیشتر برنامه‌های امداد رسانی و کمک‌هایش به پاکستان را به حال تعلیق در می‌آورد.

این تصمیم به دنبال  بدتر شدن وضعیت امنیتی در این کشور و بریدن سر یک پزشک بریتانیایی این کمیته در ماه آوریل گذشته     
به دست طالبان گرفته شده است.

این آژانس که پیش از این فعالیت‌هایش را در 3 استان از 4 استان پاکستان در ماه مه به خاطر ارزیابی وضعیت امنیت متوقف کرده بود؛ گفت به کار و حضورش در این کشور ادامه خواهد داد اما "در سطحی بسیار پایین".

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در جنوب آسیا در یکی از وبلاگ های این سازمان اعلام کرد:"تمام
فعالیت های حفاظتی و امدادرسانی متوقف می شود.تمام پروژه های توانبخشی، نوسازی و اقتصادی پایان یافته است. ما برخی از اداره ها را بسته ایم."

این آژانس که تقریبا هرگز عملیاتش را در هیچ منطقه ای حتی در مناطق جنگی به حال تعلیق در نمی آورد از زمان پایان استعمار بریتانیا در سال 1947 در این کشور فعالیت و پروژه داشته است.

بیشتر پروژه های آی سی آر سی در پاکستان در زمینه خدمات بهداشتی و توانبخشی جسمی برای قربانیان خشونت و بلایای طبیعی بوده است.

این کمیته گفته است فعالیتش را روی درمان مجروحان جنگی و درگیری ها و بازگشایی یک بیمارستان جراحی صحرایی در پیشاور متمرکز خواهد کرد.

بدن بدون سر "خلیل دیل" که برنامه‌ای بهداشتی پزشکی را در استان بلوچستان واقع در جنوب شرقی پاکستان ادراه و اجرا می‌کرد، 29 آوریل امسال پیدا شد.

کد خبر 182762
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی