همشهری آنلاین: شرایط جنگی کنونی بایستی به درستی درک و ابعاد آن شکافته شود و هر یک از مسئولان و مدیران کشور، محدوده و خطوط پدافندی خود را شناسایی کنند. مسئولان و آحاد مردم با درک صحیح از هجمه دشمن، بایستی از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنند.

سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ناکارآمد بودن سناریو تحریم علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران، اظهار داشت: برغم هدف گذاری‌ها و امیدواری‌های فراوان قدرت‌های سلطه‌گر غرب به ویژه آمریکا، سناریو تحریم و اعمال فشار علیه ایران نه تنها برای آنها نتیجه بخش نبوده است، بلکه خود به عاملی برای ارتقای مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان انقلاب و نظام اسلامی تبدیل شده است، به گونه‌ای که ترجمان این مقاومت مفهومی جز تبدیل تهدید به فرصت ندارد.

وی تحلیل‌ها و اظهارات رسانه‌ها، مقامات و بنگاه‌های عمده اقتصادی غرب در خصوص آثار و پیامدهای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری اسلامی ایران را گویای ناکامی طراحان تحریم‌ها علیه ملت ما دانست و افزود: امروز رویارویی آمریکا و هم پیمانان اروپایی و غیر اروپایی آن با ایران وارد یک جنگ اقتصادی تمام عیار شده است، آنها می‌خواهند با توسعه دامنه تحریم‌ها حلقه به اصطلاح فشار علیه ملت ما را تنگ‌تر کنند، تا به خیال باطل خود مردم پایدار و سلحشور ایران را به ستوه آورند و در این رهگذر با ایجاد شکاف بین مردم و نظام، زمینه‌های فتنه انگیزی و پیگیری توطئه‌های شوم جدیدی را در کشور فراهم آورند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این‌که رئیس جمهور آمریکا امیدوار بود تحریم نفتی و تحریم حوزه بانکداری ایران به تحقق اهداف نظام سلطه مبنی بر تسلیم و به سازش کشاندن ملت ایران و توقف برنامه‌ صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی منجر شود، تصریح کرد: شکست غربی‌ها در صحنه تحریم‌ها، برخی رسانه‌ها و مقامات نظامی غربی و صهیونیستی را برانگیخته است، تا هراز گاهی گزینه نظامی را مطرح و با کوبیدن بر طبل حمله نظامی بر شناسایی و به خیال باطل خود انهدام نقاط مهم و حساس و تاسیسات زیربنایی کشور اصرار کنند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور گفت: گرچه غربی‌ها هنوز هم امیدوارند با اعمال تحریم‌های به اصطلاح شدید ایران اسلامی را تسلیم مطالبات شیطانی و استکباری خود سازند، اما در سوی دیگر صحنه این نبرد ملتی رشید و بیدار حضور دارند که بیش از سه دهه زندگی با عزت و عظمت در شرایط تهدید و تحریم را تمرین کرده و بزرگترین پیشرفت‌ها و دستاوردهای کلیدی و ممتاز را در همین وضعیت رقم زده‌اند.

جزایری التماس و درخواست‌های عاجزانه آمریکا و هم پیمانانش برای پیوستن و همراهی برخی کشورهایی که برخلاف راهبردها و سیاست‌های غربی در پی حفظ تعاملات و مناسبات خود با ایران هستند را تلاشی بیهوده خواند و گفت: آمریکا و غرب باید بدانند دوره زورگویی، تاراج و تاخت و تاز قدرت‌های استعماری و سلطه‌گر به سر‌ آمده است و بهتر است توان خود برای حل مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی جوامع خود که به چالش‌های بزرگ و لاینحل منجر شده است بکار گیرند. سقوط رتبه آمریکا در زمینه مسائل اقتصادی و اجتماعی و ناتوانی اروپا در یافتن راه حلی برای مهار بحران یورو، واقعیت انکارناپذیری است که هم اینک فرا روی مدعیان مدیریت اقتصاد جهانی قرار دارد.

وی افزود: به دولت‌های غربی توصیه می‌کنیم مقداری هم به افکار عمومی خود مراجعه کنند تا فاصله بین نگاه زمامداران با مردم کشور خود را درک کنند و سپس به حمله نظامی علیه ایران بیاندیشند و امروز بر اساس نظرسنجی به عمل آمده توسط مراکز معتبر و معروف غربی بیش از 70 درصد افکار عمومی آمریکا مخالف هرگونه ماجراجویی جدید و یا اقدام نظامی هستند، زیرا آنها از هم اکنون پیامدها و عواقب بسیار خطرناک و تحقیر آمیز این اقدام را برای غرب و جامعه آمریکا می‌دانند.

به گزارش ایسنا، جزایری همچنین با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های ملت ایران در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و عبور پیروزمندانه از گردنه تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان انقلاب و نظام، خطاب به مسئولان و مدیران کشور، خاطرنشان کرد: هر یک از مسئولان و مدیران در هر جایگاهی، وظیفه دارند نسبت به اجرایی کردن راهبرد اقتصاد مقاومتی، دین خود را ادا کنند و برای این‌کار ضرورت دارد هر یک از دستگاه‌ها و سازمان‌ها سیاست‌های اجرای این راهبرد عظیم را تدوین و به طور موکد بر عملیاتی شدن آن نظارت داشته باشد.

وی افزود: بر این اساس شرایط جنگی کنونی بایستی به درستی درک شود و ابعاد آن شکافته شود و هر یک از مسئولان و مدیران کشور، محدوده و خطوط پدافندی خود را شناسایی کنند. مسئولان و آحاد مردم با درک صحیح از هجمه دشمن، بایستی از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پایان خطاب به مسئولین نهاد و سازمان‌ها تاکید کرد: پیشنهاد ما این است که هر یک از سازمان‌ها و دستگاه‌های نظام با ایجاد و تشکیل قرارگاه جنگ نرم، برنامه‌ریزی لازم برای مقابله با ترفندهای دشمن در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی را به طور جدی و اساسی در دستور کار خود قرار دهند.

کد خبر 181229

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار