همشهری آنلاین: در ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران؛ سینماحقیقت که طی روزهای ۱۳ تا ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۱، در شهر تهران برگزار خواهدشد، بیش از ۱۷۰ میلیون تومان جایزه نقدی به برگزیدگان بخش‌های «مسابقه ملی» و «مسابقه بین‌الملل» جشنواره اهدا خواهد شد.

جشنواره سینمایی

به گزارش ایلنا، در بخش «مسابقه ملی» گرایش‌های موضوعی، ۱۲ جایزه ۵۰ میلیون ریالی درنظر گرفته شده که به ۱۲ مستندساز برگزیده گونه‌های مختلف مستند اجتماعی، دینی و آیینی، قوم‌شناسی، سیاسی، علمی، جنگ، تاریخی، ‌زیست محیطی، پرتره، ورزشی، خانواده و آزاد اهدا خواهد شد.

جوایز سه‌گانه ۵۰، ۶۰، ۷۵ میلیون ریالی جشنواره در سه زمینه بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم نیمه بلند و بهترین فیلم بلند مستند نیز به طور اختصاصی به تهیه‌کنندگان بهترین فیلم‌های جشنواره اهدا خواهدشد.

ضمن اینکه پنج جایزه ۵۰ میلیون ریالی هم به بهترین پژوهش، تصویربرداری، نویسندگی یا نریشن، تدوین و صدابرداری یا صداگذاری تعلق خواهد گرفت.

در «بخش ویژه» جشنواره هم دو جایزه، هر یک به مبلغ ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته ‌شده‌ که به مستندسازان آثار مرتبط با پاسداشت سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» و «بوم زیست خلیج فارس» تقدیم می‌شود.

در بخش «مسابقه بین‌الملل» نیز سه‌ جایزه ۵، ۷ و ۱۰ هزار یورویی به بهترین فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند و بلند جشنواره تعلق می‌گیرد.

ضمن اینکه جوایز نقدی دیگری هم در قالب جایزه ویژه هیأت داوران، جایزه ویژه دبیر جشنواره و جوایز بخش نکوداشت‌ها و بزرگداشت‌ها درنظر گرفته شده که در آیین اختتامیه جشنواره به منتخبین تقدیم خواهدشد.

 

کد خبر 180809

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها