همشهری آنلاین: به گفته معاون امور دانشجویان خارج وزارت علوم، دانشجویان ایرانی که دولت هلند ویزای تحصیلی آنها را تعلیق کرده است،‌ می‌توانند برای انتقال به دانشگاه‌های داخل اقدام کنند.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با مهر، اضافه کرد: معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در هلند که ویزای تحصیلی آنها توسط این کشور تعلیق شده اعلام کرد اگر مشکلی دارند که امکان حل آن نیست،می توانند به کشور بازگردند.

وی ادامه داد: در صورت ارائه درخواست از سوی این دانشجویان، تقاضای آنها در شورای بورس مورد بررسی قرار می گیرد و امکان انتقالشان در صورت موافقت به آنان اعلام می شود.

به گفته معاون بورس وزارت علوم، در صورتی که این عده از دانشجویان که به کشور بازگردند پذیرش در دانشگاه به عهده خودشان است.

مسلمی نائینی اعلام کرد که تاکنون تنها یک دانشجو متقاضی بازگشت به ایران شده است.

این مقام مسئول در وزارت علوم خاطرنشان کرد: تنها دانشجویانی که ویزای تحصیلی آنان در هلند تعلیق شده می توانند برای ادامه تحصیل به ایران بازگردند.

به گزارش مهر، مدتی پیش چند دانشجوی ایرانی که در رشته های مهندسی، علوم زیستی و نانو از دانشگاههای هلند موفق به کسب پذیرش شده بودند، در اثر اقدام دولت هلند از فرصت ادامه تحصیل بازماندند.

از طرفی، آندسته از دانشجویان ایرانی مقیم هلند که برای تکمیل دوره تحصیل خود به تمدید اقامت اقدام کرده اند، با پاسخهای نامشخصی از اداره مربوطه هلندی روبرو شده اند که آینده تحصیلی آنها را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

کد خبر 177666

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی