همشهری آنلاین: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جریان حسابرسی از سازمان توسعه فضاهای فرهنگی با بیان اینکه اعلام بدهکاران شهرداری سبب فشار افکار عمومی به این افراد می‌شود گفت: آوردن مخفف اسامی متخلفان به شوخی میان مردم تبدیل شده است به طوریکه "پ. ش" را پسر شجاع و "پ.پ.ش" را پدر پسر شجاع می‌خوانند.

محمدعلی نجفی

مهر نوشت: محمد علی نجفی در جلسه روز علنی سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به بدهی 6 میلیاردی به شهرداری تهران و درخواست اعضای شورا برای طرح این موضوعات در جلسه غیر علنی گفت: چه اشکالی دارد مردم از این نام‌ها آگاه باشند؛ شاید فشار افکار عمومی این افراد را مجبور کند بدهی‌های خود را به شهرداری پرداخت کنند.

وی ادامه داد: جریان آزاد اطلاعات در برخی از کشورها سبب استعفا و ترک کشور مسئولی که در هنگام استخدام یک ماهه یک مستخدم مالیات پرداخت نکرده بود شد. اما یک بدهکار 6 میلیاردی مدت‌ها از رانت استفاده می‌کند و هیچ اعتراضی نیز به او نمی‌شود.

وی با انتقاد از مخفف کردن اسامی متهمان و متخلفان گفت: چرا این اسامی را کامل عنوان نمی‌کنید. الان این شوخی در میان مردم جا افتاده است که پ. ش پسر شجاع و پ.پ ش پدر پسر شجاع است اما در صورت شفافیت اطلاعات چنین مشکلی به وجود نمی آمد که شخصی دو سال بدهی 6 میلیاردی خود را ندهد.

چمران در پاسخ به نجفی گفت: اگر این اطلاعات دقیق بود حتما اسامی را اعلام می‌کردیم اما این تنها یک گزارش حسابرسی است.

کد خبر 176977

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار