مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۱ - ۰۴:۳۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: محققان و متخصصان خودرو سازی در کشورهای پیشرفته در حال تحقیق بر روی ترکیبات گیاهی هستند تا خودروهایی با بدنه گیاهی تولید و روانه بازارجهانی کنند

خودروی گیاهی

نعمت الله پوستین دوز، روز دوشنبه در نشست تخصصی مدیریت پسماند بازیافت و بیومس در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران افزود: کار و تحقیق بر روی ترکیبات گیاهی برای ساخت بدنه خودرو در کشورهای پیشرفته تا کنون روند خوبی داشته است. با این روندی که این کشورها پیش می‌رود در آینده نزدیک خودروهایی با بدنه گیاهی وارد بازار می‌شوند با این هدف که بعد از به سر آمدن زمان مصرف، این خودروها به راحتی به طبیعت باز گردند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین با این نگاه خودرو سازان دیگر یک کالای بی روح تولید نمی‌کنند بلکه محورهای زیبا شناختی، آسایش و راحتی خودرو نیز مورد توجه ویژه خودروسازان قرار می‌گیرد ازاین رو طراحی‌ها به سمتی می‌رود که احساس راحتی و آسایش را برای سرنشین آن فراهم کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: ایمنی، توان اقتصادی، استاندارد سازی و سازگاری با محیط زیست از دیگر مولفه‌هایی است که در صنعت خودرو سازی دنیا به آنها اهتمام ویژه می‌شود.

پوستین دوزخاطرنشان کرد: براساس قانون، تمام مجموعه‌های خودروسازی مکلفند پسماندهای خود را مدیریت کنند اما از آنجا که صنعت خودروسازی ایران در مرحله طراحی و تحقیق، دانش بومی ندارد و درواقع دراین بخش مصرف کننده هستیم بنابراین باید با برنامه ریزی‌های علمی و اصولی این عرصه را مدیریت کنیم.

نشست تخصصی مدیریت پسماند بازیافت و بیومس روز دوشنبه با حضور مسوولان و متخصصان این بخش در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

کد خبر 176896
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز