مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به بروز پدیده گرد و خاک در حداقل 22استان کشور هشدار داد. عبدالرضا امیدوار شهری دیروز به ایسنا گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز پنجشنبه، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در برخی مناطق شمال‌غرب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

عبدالرضا امیدوار شهری دیروز به ایسنا گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز پنجشنبه، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در برخی مناطق شمال‌غرب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: تا روز سه‌شنبه مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب همچنان تحت‌تأثیر پدیده باد و گرد و خاک خواهند بود. انتظار می‌رود که این پدیده در روز چهارشنبه در جنوب غرب کشور ادامه یابد. وی به اطلاعیه ویژه سازمان هواشناسی درخصوص هجوم دوباره ریزگرد اشاره کرد و گفت: براین اساس از امروز گرد و خاک در استان‌های آذربایجان‌غربی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، بوشهر، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و مرکزی سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا می‌شود که این شرایط در روز چهارشنبه به استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر محدود می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:

امروز سه‌شنبه در استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان جنوبی، جنوب سمنان و شرق یزد سرعت باد افزایش می‌یابد که این شرایط سبب ایجاد گرد و خاک در مناطق فوق می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که گرد و خاک ایجاد شده کیفیت هوای استان‌های تهران، قم، البرز و قزوین را طی این مدت کاهش دهد. وی گفت: آسمان تهران روز سه‌شنبه صاف در پاره‌ای نقاط همراه با باد و گرد و خاک خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 24و 38درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

کد خبر 176858

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار