همشهری آنلاین: در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ مادرید، تیم ایران صاحب هفت مدال طلا شد.

wrestling

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان که در مسابقات جایزه بزرگ اسپانیا در شهر مادرید شرکت کرده بود با کسب 7 مدال طلا در این رقابت‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، پیروزی کمیل قاسمی برابر الکسی شیماروف، قهرمان سال 2011 جهان از بلاروس، دانیل لیگتی، نفر اول رقابت‌های گزینشی المپیک در اروپا و فاتح چاکراوغلو، قهرمان اروپا، برتری صادق گودرزی مقابل روبرتی، نفر پنجم جهان از ونزوئلا و برنده دنیس چارگوش و گابور هاتوش، دارنده مدال برنز جهان و کشتی‌گیر المپیکی مجارستان، پیروزی حسن رحیمی مقابل گنادی تولبیا، دارنده مدال نقره جهان، و پیروزی احسان لشکری مقابل دیاز، قهرمان رقابت‌های گزینشی المپیک در چین از ونزوئلا و مراد گایداروف بلاروس، نفر سوم المپیک 2008 پکن از جمله نتایج آزادکاران کشورمان در این مسابقات بود.

کمیل قاسمی در وزن 120 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل الکسی شیماروف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل تیم بلاروس و دارنده مدال طلای جهان و چند مدال اروپایی در دو تایم با نتایج مشابه یک بر صفر در کلینچ به پیروزی دست یافت. آزادکار وزن 120 کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف فاتح چاکراوغلو، کشتی‌گیر کهنه‌کار ترکیه رفت و با شکست دارنده مدال طلای اروپا به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی نیز در دو تایم از سد دانیال لیگتی، نفر اول رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره اروپا و دارنده مدال‌های نقره و برنز اروپا گذشت و صاحب مدال طلا شد.

صادق گودرزی در وزن 74 کیلوگرم در دور نخست حاجی‌یف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل تیم فرانسه را در دو تایم با نتایج مشابقه 6 بر 0 شکست داد. وی در دور دوم کشتی‌گیر پرویی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گودرزی در مرحله نیمه نهایی از سد گابور هاتوش، کشتی‌گیر المپیکی مجارستان و دارنده مدال برنز جهان در دو تایم با نتیجه یک بر صفر و دو بر صفر گذشت و راهی دیدار پایانی شد. وی در فینال روبرتی، کشتی‌گیر ونزوئلایی، نفر پنجم رقابت‌های جهانی ترکیه، نفر دوم و سوم پان آمریکن و برنده دنیس چارگوش، کشتی‌گیر روس در رقابت‌های ترکیه را در دو تایم شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

احسان لشکری در وزن 84 کیلوگرم در دور اول مقابل دانیال دیاز از ونزوئلا، نفر اول مسابقات گزینشی المپیک در چین در سه تایم به پیروزی رسید. در این مسابقه تایم اول با کلینچ به سود این حریف به پایان رسید اما در تایم‌های دوم و سوم، لشکری با نتیجه 4 بر 1 و 2 بر 0 به برتری رسید. لشکری در دور دوم نیز مقابل بینیچی از ترکیه در سه تایم پیروز شد. تایم اول این کشتی به کلینچ کشیده شد اما نماینده کشورمان در تایم‌های دوم و سوم به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله از سد کشتی‌گیر بلاروسی گذشت و راهی دیدار پایانی شد. لشکری در دیدار پایانی موفق شد در دو تایم از سد مراد گایداروف از بلاروس، دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن و دارنده مدال نقره جهان گذشته و صاحب گردن‌آویز طلا شود.

حسن رحیمی در وزن 55 کیلوگرم در دور نخست مک فارلان از انگلیس را در دو تایم شکست داد و در دور دوم مک کینا، دیگر نماینده این کشور را در دو تایم مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گنادی تولبیا، کشتی‌گیر کهنه‌کار مولداویایی و دارنده مدال نقره جهان و برنز اروپا که مدتی است برای کشور موناکو کشتی می‌گیرد، حریف رحیمی در دیدار نیمه نهایی بود که آزادکار کشورمان از سد وی نیز گذشت تا راهی دیدار فینال شود. رحیمی در بازی پایانی در دو تایم از سد شاگاپولیف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رضا یزدانی، آزادکار وزن 96 کیلوگرم کشورمان که در دور نخست حریفی از اسپانیا را مغلوب کرده بود، در دور دوم نیز کشتی‌گیری از مصر را شکست داد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی از سد حریفی از ترکیه گذشت و راهی دیدار پایانی شد. یزدانی در این دیدار یانکوفسکی از بلاروس را ضربه فنی کرد و به مدال طلا رسید.

مسعود اسماعیل‌پور در وزن 60 کیلوگرم در دور نخست فارغ از مصر را در دو تایم مغلوب کرد. وی در دور دوم در دو تایم از سد آشیروف از قزاقستان گذشت. اسماعیل‌پور در نیمه نهایی از سد کشتی‌گیر پرویی گذشت و فینالیست شد. وی در دیدار پایانی در سه تایم و با ضربه فنی دیه‌ترا از سنگال را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

مهدی تقوی در وزن 66 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم عثمانی از فرانسه را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز از سد کشتی‌گیر مجارستانی گذشت و فینالیست شد. تقوی در دیدار نهایی این مسابقات هم در دو تایم از سد ژولایف از قزاقستان گذشت.

رقابت‌های کشتی جایزه بزرگ مادرید با حضور 80 کشتی‌گیر المپیکی از 42 کشور روزهای شنبه و یکشنبه (17 و 18 تیر) در شهر مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد.

 

کد خبر 176797
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی