همشهری آنلاین: چهارمین دوسالانه نقاشی دامون فر، ویژه جوانان زیر 25 سال ایران با انتشار فراخوان و اعلام شرایط شرکت، روند کاری خود را آغاز کرد.

پوستر تجسمی

به گزارش همشهری آنلاین، سیف الله پویا راد مدیر دو سالانه نقاشی دامون فر با اعلام این خبر گفت: چهارمین دو سالانه نقاشی دامون فر با حمایت بانک سامان، نیمه مهر ماه 1391 در پردیس سینما گالری ملت برپا خواهد شد و بنابر فرم فراخوان، نقاشان زیر 25 سال سراسر ایران می‌توانند با ارائه حداکثر سه اثر خود تا اول شهریور ماه در این دو سالانه رقابتی اعلام حضور کنند.

پویا راد افزود: برای ثبت نام در چهارمین دو سالانه دامون فر ابتدا باید فرم شرکت در دو سالانه را به صورت آنلاین از طریق www.damonfar.com دریافت کرد؛ موضوع و تکنیک در این دو سالانه آزاد و حداکثر ضلع آثار ارسالی (که باید در این دو سال اخیر خلق شده باشند)200 سانتی متر است.

اول شهریور نیز مهلت پایانی ثبت نام و ارسال تصویر آثار است.

وی گفت: جایزه نخست چهارمین دو سالانه نقاشی دامون فر به روال دوره‌های پیش سفر مطالعاتی به آلمان و بازدید از کارخانه فابر کاستل خواهد بود و به نفرات برتر بعدی جوایز نقدی ارزنده ای اهدا می‌شود همچنین آثاری که بعد از دو مرحله داوری به نمایشگاه راه یابند در صورت تمایل هنرمند، در معرض فروش قرار خواهند گرفت.

سیف الله پویا راد گفت: چهارمین دو سالانه دامون فر هم به سان دوره‌های پیشین زیر نظر جمعی از نخبگان و پیشگامان تجسمی ایران داوری و هدایت خواهد شد که اسامی این بزرگواران در خبرهای آتی اعلام خواهد شد.

وی افزود: دامون فر 30 و اندی سال است با ارائه محصولات به روز اولیه نقاشی در متن جامعه تجسمی ایران حضور دارد و سالهاست به عنوان نماینده فابر کاستل آلمان، «پ ب او» فرانسه و کانسون فرانسه محصولات به روز تولید نقاشی را در اختیار جامعه هنری قرار می‌دهد، از سال 1385 با راه اندازی جشنواره هنرهای تجسمی ویژه جوانان زیر 25 سال که از این دوره به «دوسالانه نقاشی» تغییر رویه داده است، زمینه کشف استعدادهای درخشان در زمینه هنر را فراهم آورده تا آن سان که همواره برگزیدگان دامون فر در هر دوره با استقبال از سوی جامعه تجسمی و گالری‌های معتبر داخلی و خارجی روبه رو شده‌اند و حتی به حراج ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی راه یافته‌اند.

حضور بیش از 4000 هنرمند زیر 25 سال و ارائه بیش از 6000 اثر هنری در سه دوره گذشته این رویداد گویای اقبال جالب توجه نسل جوان نقاشی ایران به این رویداد ملی است.

ریاست شورای داوری دو سالانه‌های دامون فر در سال‌های پیش را آیدین آغداشلو (1385)، حسین خسرو جردی (1387) و فرح اصولی (1389) بر عهده داشته‌اند.

کد خبر 176743

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز