همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که از هم اکنون اقدامات لازم جهت آماده سازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی برای استقبال از مهرماه در دستور کار قرار گرفته است گفت : تا پیش از مهرماه ضمن افزایش ناوگان اتوبوسرانی ، واگن ها جدید مترو وارد خطوط خواهند شد.

به گزارش تهران سما، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب افزود: همچنین تا پیش از مهرماه فاز نخست خط 5 اتوبوس های تندرو به بهره برداری رسمی می رسد و خط 4 مترو تهران نیز تکمیل و ایستگاه های جدید آن افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، دستورالعمل های لازم جهت خدمات رسانی مناسب به شهروندان ابلاغ شده است تا به ویژه در ساعات اوج ترافیک عصرگاهی، ناوگان حمل و نقل عمومی بتواند با تمام ظرفیت و توان به مردم خدمات رسانی کند.

تشکری هاشمی ادامه داد: همچنین در طی ماه رمضان با توجه به خلوت بودن خیابان ها در طی روز، اقدامات لازم جهت آماده سازی معابر و ناوگان حمل و نقل عمومی برای استقبال از سفرهای مهرماه صورت خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه به زودی ستاد استقبال از مهرماه در راستای آماده سازی ناوگان و مدیریت بهتر و دقیق تر بر وضعیت ترافیک شهر تشکیل خواهد شد گفت: ایمن سازی معابر، شناسایی نقاط بحرانی ترافیک، افزایش بهره وری ناوگان و استفاده از سیستم های هوشمند اعمال مقررات ترافیکی از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم با آمادگی کامل به استقبال از سفرهای مهرماه برویم.

وی اظهار داشت: تا پیش از مهرماه سری جدیدی از اتوبوس های دوکابین وارد ناوگان خواهد شد و همچنین ضمن بهره برداری از ایستگاه های جدید مترو، تعداد زیادی واگن جدید فعالیت خود را آغاز می کنند.

کد خبر 175383

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار