همشهری آنلاین: مسوول دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان گفت: به علت تصادف اتوبوس زائران ایرانی در مکه 10 نفر مجروح شدند.

ساعت یازده صبح امروز به وقت عربستان، اتوبوس حامل زائران ایرانی در مسیر مکه مکرمه به سوی فرودگاه جده دچار سانحه شد که خوشبختانه این تصادف هیچ تلفاتی درپی نداشته و هم اینک زائران مصدوم در حال مداوا هستند.

حبیبی تنها، مسوول دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان در گفت وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به مکه مکرمه، گفت: ساعت یازده صبح روز سه شنبه به وقت عربستان، اتوبوس حامل زائران ایرانی در مسیر مکه مکرمه به سوی فرودگاه جده دچار سانحه شد.

وی افزود: قرار بوده این زائران ساعت 17 عصر امروز، فرودگاه جده را به سمت تهران ترک کنند که متاسفانه این حادثه در مسیر جده رخ داد؛ البته این پرواز با حضور زائران تهرانی در همان ساعت اعلام شده انجام خواهد گرفت.

حبیبی تنها خاطر نشان کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ فوتی در این حادثه رخ نداده است و زائران مصدوم به بیمارستان انتقال داده شده اند.

وی یادآور شد: در دقایق اولیه حادثه نیروهای امدادی عربستان سعودی در صحنه حاضر شدند و به وسیله بالگرد و آمبولانس، مصدومان را سریعا به بیمارستان اعزام کردند.

مسوول دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان تصریح کرد: این زائران از کاروان عابدان مکه از شهر تهران هستند، که مصدومان این حادثه به ده نفر می رسد.

وی با بیان این که هیات پزشکی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی سازمان حج وزیارت ایران در عربستان نظارت کامل بر روند درمان این مصدومان دارند، تصریح کرد: مصدومیت پنج نفر از زائران سطحی بوده که سه نفر در همان ساعت اولیه مرخص و مابقی در حال مداوا هستند.

این گزارش حاکی است که 9 نفر از زائران مصدوم زن و یک نفر مرد است.

کد خبر 175328

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار