همشهری آنلاین: دبیر ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کرد: پیش از حذف برخی اقشار از سیستم دریافت یارانه نقدی 74.5 میلیون نفر یارانه می گرفتند، اما این رقم هم اکنون به 70 میلیون نفر کاهش یافته است.

یارانه

محمدرضا فرزین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ این که آیا باز هم تعداد دریافت‌ کننده یارانه کاهش خواهد یافت؟ گفت:‌ ما هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم.

 وی با اشاره به این که بخشی از افراد حذف شده از فهرست دریافت‌ کنندگان یارانه، ایرانیانی هستند که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، درباره چگونگی شناسایی افراد دارای تمکن مالی گفت: به هر حال ما از خیلی پایگاه‌های اطلاعاتی استفاده کرده‌ایم و نظام مشخصی برای شناسایی این افراد داریم.

 رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی همچنین درباره اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر امکان تخصیص منابع این صندوق به افزایش سرمایه بانک‌های دولتی توضیحاتی ارائه کرد.

 وی با اشاره به این که آنچه که رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرده، مربوط به یکی از بندهای مصوبات هیات امنای صندوق توسعه ملی است، گفت: در این مصوبه آمده صندوق توسعه ملی می‌تواند تسهیلاتی را به بانک‌های دولتی تخصیص دهد که آن‌ها این تسهیلات را در اختیار بخش خصوصی قرار دهند، اما اگر از این محل سودی حاصل شد، بانک‌ها می‌توانند آن سود را به افزایش سرمایه خود تبدیل کنند.

 او با تاکید بر این‌که این موضوع ارتباطی با تسهیلات صندوق توسعه ملی ندارد، افزود: ما به دنبال این نیستیم که منابع خود را بابت افزایش سرمایه به بانک‌های دولتی اختصاص دهیم.

 فرزین اظهار کرد: به نظر می‌رسد استناد رئیس کل بانک مرکزی به همین بند از مصوبه هیات امنا بوده است.

کد خبر 175180
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز