ملت تاریخ ساز مصر با حضور مسئولانه خویش در انتخاباتی سرنوشت‌ساز بار دیگر عزم راسخ خود را برای تحقق آرمانهای والای عدالتخواهانه انقلاب بزرگ مصر با نمایش شکوه‌مند مردم‌سالاری به اثبات رساند.

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پیروزی محمد المرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه در ادامه می آید :

ملت تاریخ ساز مصر با حضور مسئولانه خویش در انتخاباتی سرنوشت‌ساز بار دیگر عزم راسخ خود را برای تحقق آرمانهای والای عدالتخواهانه انقلاب بزرگ مصر با نمایش شکوه‌مند مردم سالاری به اثبات رساند.

یقینا حرکت استقلال طلبانه مردم مصر که با اتکا به ذات احدیت و اراده و ایمان قوی در دوره جدید تحولات خاورمیانه و بیداری اسلامی مراحل تکمیلی خود را طی می‌نماید، حاصل مبارزه فرزندان برومند همه جریان‌ها و گروه‌ها و ثمره خون شهدای این کشور می‌باشد و منتخب شایسته ریاست جمهوری مصر نیز به عنوان برگزیده و عصاره آحاد ملت، نقشی موثر در جهت رشد و تعالی همه جانبه این کشور و آغاز دورانی تحول آفرین خواهد داشت.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیروزی ملت مصر در این انتخابات و ریاست جمهوری جناب آقای دکتر محمد المرسی را تبریک گفته و با ادای احترام به ساحت شهدای انقلاب این کشور، امید واثق به سعادت و پیشرفت و موفقیت‌های روزافزون مردم مصر در سایه تداوم و حضور پر شور در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی دارد.

کد خبر 175116
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار