همشهری آنلاین: مهدی مهدیان هنرمند ایرانی در بیست و سومین دوسالانه بین‌المللی پوستر ورشو 2012 "جایزه برتر ایکوگرادا" (انجمن بین‌المللی مجامع طراحی گرافیک) را از آن خود کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، در این دوره از دوسالانه پوستر ورشو بیش از 800 هنرمند با 2200 اثر طراحی از 50 کشور جهان حضور داشتند و "جایزه برتر ایکوگرادا" از بین تمام آثار بخش‌های مختلف، فقط به یک اثر تعلق می‌گرفت، که امسال این جایزه برای طراحی پوستر "تئاتر همزاد" به مهدی مهدیان اهداء شد.

مهدی مهدیان متولد 1358، فارغ التحصیل رشته گرافیک از هنرستان هنرهای تجسمی مالک اشتر، فارغ التحصیل طراحی گرافیک از دانشگاه هنر تهران، کارشناس ارشد رشته گرافیک است، او علاوه بر طراحی و تدریس در استودیوی شخصی‌اش، مدرس طراحی گرافیک در دانشکده‌های هنری تهران است.

مهدیان در دهها دوسالانه و نمایشگاه بین‌المللی از جمله در فرانسه، اکراین، چین، مکزیک، ایران، فنلاند، چک، لهستان، ژاپن، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و... حضور داشته و جوایز مختلفی را به دست آورده و آثار او در بسیاری از موزه‌ها و مجموعه‌های معتبر دنیا ارائه و ثبت شده است.

مهدی مهدیان عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ایران است.

از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به مدیریت هنری، دبیر اجرایی و طراح گرافیک چندین دوسالانه، نمایشگاه و رویداد بین‌المللی اشاره کرد.

دوسالانه پوستر ورشو که از سال 1966 کار خود را آغاز کرد با قدمتی نزدیک به نیم قرن، قدیمی ترین و معتبرترین جشنواره طراحی پوستر در جهان است.

این دوسالانه از سوی انجمن بین‌المللی مجامع طراحی گرافیک "ایکوگرادا" اعتبار بهترین دوسالانه را کسب کرده است و از شهرتی جهانی برخوردار است.

بیست و سومین دوسالانه جهانی پوستر ورشو از روز 13 خرداد در موزه ویلانو شهر ورشو لهستان افتتاح شده و تا 26 شهریور 1391 برپا خواهد بود.

علاقمندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 09122160212 و 77628776 (مهدی مهدیان) تماس بگیرند.

 

کد خبر 173420

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار