همشهری آنلاین: در آخرین ساعات 14 خرداد و نخستین ساعات بامداد امروز (ساعت 23:30 تا ساعت 1:15) برخی سایت‌های کشور از جمله برخی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی برای مدت یک ساعت و 45 دقیقه قطع شدند که مسئولان مخابرات کشور امروز مسئولیت این اختلال را برعهده گرفته و خرابی تجهیزات را عامل آن دانستند.

کامران کاظمی - مدیر نگهداری و پشتیبانی فنی دیتای مخابرات استان تهران - در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: خرابی تجهیزات، شب گذشته به قطعی ارتباطات مشترکانی شد که از مخابرات سرویس می‌گیرند که با تلاش‌های صورت گرفته این اختلال یک و نیم ساعت طول کشید و دوباره این سایت‌ها فعالیت خود را از سر گرفتند.[ 50 سایت خبری از دسترس خارج شدند]

 وی در عین حال تاکید کرد که در حال حاضر هیچگونه مشکلی برای مشترکانی که اینترنت خود را از مخابرات می‌گیرند وجود ندارد.

 اگرچه مسئولان مخابراتی مسوولیت اختلالات شب گذشته را برعهده گرفته اند اما با این حال در روزهای اخیر به نظر می‌رسد وضعیت اینترنت کشور به پایداری گذشته نیست و به اذعان بسیاری از کاربران در موارد مختلف شاهد کندی سرعت و یا قطع برخی سایت‌ها بوده‌ایم.

 حتی این موضوع تا جایی پیش رفته که امروز برخی رسانه‌ها به انتقاد از این موضوع پرداخته و آوردند که در زمان سخنرانی رئیس جمهوری در مراسم آغاز به کار مجلس نهم سرعت اینترنت کشور به دلایل نامعلوم به حداقل ممکن رسید.

 در این میان عده‌ای از کارشناسان و متخصصان فضای سایبری کشور هم از قطع روتر روسیه سخن می‌گویند و دلیل کندی سرعت روز گذشته را در این موضوع می دانند. عده‌ای هم مسئله را کاملا عادی تلقی کرده و می‌گویند معمولا همه روزه ساعت‌های 10 تا 11 یکی از شلوغ‌ترین ساعات اینترنت است و این موضوع را اینگونه توجیه می‌کنند که همه روزه بین ساعت 10 تا 11 صبح به دلیل بالا بودن ترافیک شبکه اینترنت کشور کاربران در نقاط مختلف شاهد نوعی کندی در سرعت هستند.

کد خبر 172319

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار