همشهری‌آنلاین: علی مطهری در آخرین نطق خود در مجلس هشتم با انتقاد شدید از احمدی نژاد و مشایی گفت: آقایان مشایی و احمدی نژاد زیرکانه کار رابه اینجا رسانده‌اند که تحریک جنسی را آزاد شده است،‌ آقایان به فکر کاباره‌های شبانه هم باشند.

به گزارش همشهری آنلاین؛ "علی مطهری" منتخب مردم تهران در مجلس نهم،‌ در آخرین نطق خود در مجلس هشتم،‌ به انتقاد از احمدی‎نژاد و مشائی پرداخت و آنها را بانی اصلی رواج بی‎حجابی در کشور معرفی کرد.

در این میان،‌ اهالی سپاه و  اعضای جمعیت ایثارگران نیز از تیغ تیز انتقادهای مطهری در امان نماندند و هر یک به عنوان عاملان اصلی دخالت و تفرقه افکنی در انتخابات مجلس نهم معرفی شدند.

می‌توانید گزیده اظهارات مطهری را در ادامه از خبرگزاری‌ها بخوانید:

 • باید دو عنصر جهاد وامر به معروف و نهی از منکر را در جامعه زنده نگه داریم که باعث پیروزی انقلاب ما شد.
 • از تلاش نمایندگان در تصویب بودجه 91 تشکر می​کنم. گرچه تاخیر دولت منجر به تضییع حقوق مردم شد و مجلس فرصت ممانعت از رفع تبعیض​ها در جدول 12 را نیافت.
 • از مردم تهران به دلیل رای قابل توجهی که به بنده دادند، متشکرم. این در حالی بود که در دو لیست اصولگرایان، از من حمایت نشده بود. این نشان می​دهد که دیگر در پشت درهای بسته نمی​توان برای مردم تصمیم گرفت که زید باید وارد شود و عمر نباید راه یابد!
 • انتخابات مجلس نهم حائز نقاط قوت بسیاری بود اما از نقاط ضعف آن، دخالت سپاه پاسداران در برخی حوزه​ها از کاندیداهای مورد نظر خود بود که بسیاری از کاندیداها این مساله را تایید می​کنند. حال آنکه برخلاف توصیه امام (ره) بود.
 • در آستانه افتتاح مجلس نهم هستیم. با توجه به تعداد اندک اصلاح طلبان، فراکسیون اصلاح طلبان در آن مجلس نخواهیم داشت. زیر مجموعه اصولگرایان هم سه فراکسیون تشکیل خواهد شد. یکی فراکسیون «جمعیت ایثارگران» که بیشترین نقش در ایجاد تفرقه بین اصولگرایان قبل از انتخابات مجلس نهم را داشت و اکنون که به هدفش رسیده دم از وحدت می زند. یکی فراکسیون «پایداری» که به نسبت جمعیت ایثارگران صادق تر بود و فراکسیون اصولگرایان «معتدل و مستقل».
 • وحدت فرمایشی پایدار نیست. سه بینش متمایز سیاسی میان اصولگرایان هست. چگونه می​توان گروهی که اصولگرایی را تا مرز تملق پایین آورده و هر انتقادی را ضدیت با نظام تلقی می​کنند با گروهی که دفاع از حقوق مردم حتی زندانیان را لازم می​داند، یکی دانست؟ برداشت آنها از ولی فقیه و امر به معروف یکی نیست.
 • درباره ریاست مجلس نهم عوامل خارج از مجلس اصلا نباید دخالت کنند. از نماینده مجلس نهم می​خواهم به کسی رای دهند که به فلسفه اصلی وجود مجلس که جلوگیری از سرکشی دولت‌هاست اعتقاد داشته باشد و مجلس را سپر ولی فقیه کند نه ولی فقیه را سپر مجلس.
 • در مساله حجاب که در اثر تشویق​های رئیس جمهور به بدحجابی به وضعیت اسف بار کنونی رسیده​ایم، آقایان مشایی و احمدی نژاد بگویند که به روش اسلامی معتقدند که تحریک جنسی در جامعه اسلامی را ممنوع می​داند یا روش غربی که مراکزی را هم برای این کار قائل می​شوند؟
 • اکنون مصداق شعر حافظ هستیم که «یک دست به مصحفیم و یک دست به جام/ گه نزد حلالیم و گهی نزد حرام». آقایان مشایی و احمدی نژاد زیرکانه کار رابه اینجا رسانده​اند که تحریک جنسی را آزاد و موجب پدید آوردن عقده‌های روانی در جوانان شدند به فکر کاباره​های شبانه هم باشند!
 • دولتی‌ها حجاب را با الهم عجل لولیک الفرج و با چهره دینی و حزب اللهی از بین می‌برند.
 • حال آنکه در دوره اصلاحات اگر یک صدم وضع کنونی رخ می​داد، برخی به خیابان​ها می‌آمدند ولی اکنون که این پروژه در حال اجرا است، سکوت کرده​اند.
 • تعلل وزیر کشور و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در مسئله حجاب و عفاف قابل گذشت نیست و به وزیر کشور اخطار می‌کنیم که اگر تعلل کند و این بهانه را بیاورد که احمدی نژاد و مشایی نمی‌گذارند در مجلس نهم وی را استیضاح خواهیم کرد.
 • به وزیر کشور اخطار می​کنیم اگر بار دیگر این بهانه را تکرار کند که «مشایی و احمدی​نژاد اجازه نمی​دهند» او را در مجلس نهم استیضاح می​کنیم. وزرا نمی​توانند خود را مصلوب الاراده بدانند و تحت تاثیر فشار از بالا کار بکنند.
 • درباره حکومت آینده بحرین باید مردم این کشور تصمیم بگیرند.
کد خبر 171234
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار