همشهریآنلاین: دانشمندان اعتقاد دارند که یادگیری و تکلم به زبان دوم می‌تواند قدرت مغز را افزایش دهد

یادگیری زبان دوم

به گزارش مهر، محققان آمریکایی از دانشگاه نورث وسترن اظهار می‌دارند که تکلم به دو زبان یک نوع تمرین مغزی است که برای بهبود کارکرد مغز موثر است.

نتایج تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که تکلم به دو زبان به طور عمیقی بر مغز تأثیر گذار است و نحوه پاسخ‌دهی سیستم عصبی به صدا را تغییر می‌دهد.

کارشناسان اظهار داشتند که تحقیقات انجام شده در آکادمی ملی علوم، شواهد زیستی در این رابطه را ایجاد کرده‌اند.

برای این تحقیق، محققان مغز 48 نفر از دانشجویان داوطلب سالم را بررسی کردند ، در میان این تعداد 23 نفر دو زبانه بودند.

آنها در جریان این تحقیق از الکترودهایی که روی پوسته سرکار گذاشته بودند استفاده کردند تا الگوهای امواج مغزی آنها را دنبال کنند.

در شرایط آرام آزمایشگاه هر دو گروه پاسخ‌های مشابهی دادند، اما وقتی صداهای پس زمینه نیز به سکوت آزمایشگاه اضافه شد، گروه دو زبانه در فرآیند پردازش صداها موفق‌تر بود.

این گروه همچنین توانستند اطلاعات بهتری از صدای ارائه شده ارائه کنند. همچنین نتایج این تفاوت در الگوهای امواج مغزی هر دو گروه قابل مشاهده بود.

نینا کراس، رئیس این تیم تحقیقاتی اظهار داشت: تجربه ارتقا یافته گروه دو زبانه با این صداها کامل مشهور است که این امر در شرایط جدید و گوش دادن به صداهای جدید به خوبی به چشم می‌خورد.

ویکتوریان ماریان از نویسندگان این تحقیق اظهار داشت: مردم جدول کلمات متقاطع یا معما حل می‌کنند تا مغز خود را فعال کنند اما مزایایی که ما در یادگیری زبان دوم کشف کرده‌ایم به طور خود کار می‌تواند به افزایش قدرت مغز منتهی شود.

تحقیقات پیشین همچنین نشان می‌دهد که تکلم به دو زبان ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد.

کد خبر 169780

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار