همشهری آنلاین: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آغاز طرح ویژه برخورد با صحبت‌کنندگان با تلفن همراه و ارسال کنندگان پیامک در حین رانندگی از روز شنبه در پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه براساس ابلاغیه صورت گرفته از روز شنبه دوم اردیبهشت ماه سال جاری هرگونه استفاده از تلفن همراه اعم از صحبت با هندزفری و یا ارسال و خواندن پیامک در حین رانندگی به طور جدی توسط ماموران پلیس راهور تهران اعمال قانون می‌شود، گفت: براساس قانون متخلفان در سرعت‌های بالای 60 کیلومتر بر ساعت 50 هزار تومان و زیر 60 کیلومتر بر ساعت 30 هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی به نتایج اجرای طرح‌های انضباط بخشی طی 10 روز گذشته در تهران در خصوص خودروهای توقف‌کننده در جلوی در منازل، حریم گذرگاه‌های عابر پیاده، پیاده‌روها و میادین اشاره کرد و گفت: بر این اساس حدود 700 دستگاه خودرو به دلیل توقف پارک ممنوع اعم از پارک در پیاده رو جلوی در منازل، جلوی نمایشگاه‌ها و ... به پارکینگ منتقل شدند. همچنین بیش از 2 هزار و 300 دستگاه خودرو نیز در میادین و سایر نقاط به دلیل سد معبر، توقف‌های دوبله و تخلفات ساکن به پارکینگ انتقال یافتند.

رییس پلیس راهور تهران از برخورد با بیش از 2 هزار دستگاه خودرو به دلیل تخلف پارک ممنوع در این مدت خبر داد و به ایسنا گفت: در عین حال حدود 7 هزار دستگاه خودرو نیز به دلیل توقف بر روی گذرگاه‌ عابر پیاده و یا در حریم آن اعمال قانون شدند.

به گفته وی بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد انجام تخلفات یاد شده طی 10 روز گذشته روند نزولی و افزایش رضایت شهروندان را به همراه داشته است که این امر نشان از موفقیت‌آمیز بودن این طرح‌هاست.

وی با اشاره به این که تهران شهر رعایت همه قوانین رانندگی است به نرخ جرایم رانندگی اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون هرگونه توقف و سدمعبر در سطح یا حریم تقاطع‌ها و میادین یا سطوح شطرنجی 50 هزار تومان، هرگونه توقف که منجر به سدمعبر و یا اختلال در عبور و مرور شود 30 هزار تومان و عدم رعایت تقدم عبور عابر یا تجاوز یا توقف وسایط نقلیه در گذرگاه عابرپیاده 20 هزارتومان جریمه به همراه داشته و علاوه بر آن ماموران پلیس برای رفع سد معبر نسبت به انتقال خودرو راننده متخلف به پارکینگ اقدام می‌کنند.

کد خبر 166996
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها