همشهری آنلاین - عباس علوی: احزاب سیاسی مخالف سارکوزی از سوء استفاده تبلیغاتی و انتخاباتی رئیس جمهور از حادثه تروریستی منسوب به محمد مراح در شهرهای تولوز و مونتوبان انتقاد کردند.

محمد مراح جوان فرانسوی مغربی‌تبار که توسط منابع دولتی این کشور متهم شده بود در روزهای یازدهم، پانزدهم و نوزدهم ماه مارس سال جاری هفت تن از جمله چهار یهودی را به قتل رسانده است، پیش از محاکمه و دستگیری طی عملیات ویژه پلیس فرانسه کشته شد.

پس از این حوادث دولت این کشور طی دو عملیات گسترده دیگر در روزهای سی مارس و امروز چهارم آوریل (16 فروردین) اقدام به دستگیری طیفی از مسلمانان این کشور کرد که به گفته مقامات رسمی و امنیتی مظنون به تند روی هستند.

به گزارش مقاله امروز اکسپرس جبهه ملی فرانسه (از احزاب دست راستی فرانسه) این " عملیات انتخاباتی" را که درست پیش از رای‌گیری ریاست جمهوری این کشور صورت می‌گیرد محکوم کرد.

همچنین ژان-لوک ملانکتون، از نامزدهای انتخاباتی جناح چپ، در سخنانی کنایه آمیز این عملیات را برای ستاد تبلیغاتی نیکلا سارکوزی بسیار "به موقع و به هنگام" دانست.

از طرف دیگر میشل ساپان، از نزدیکان فرانسوا اولاند، مهم‌ترین رقیب انتخاباتی سارکوزی از "انگیزه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی" موجود در پس این عملیات ظاهرا ضدتروریستی انتقاد کرد. وی به خصوص از حضور دوربین‌های فیلمبرداری طی عملیات ویژه پلیس، به شدت اظهار تاسف کرد.

کد خبر 164922

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار