همشهری آنلاین: مدیر کل بین‌الملل و راهبردی امور زیارتی سازمان حج و زیارت از شهادت پنج زائر ایرانی در اثر انفجار تروریستی در کربلای معلی خبر داد.

عراق

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی شهسواری در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات به دست آمده از انفجار تروریستی در کربلای معلی 15 نفر از زائرین ایرانی مورد هدف این اقدام تروریستی قرار گرفتند که طی آن 5 نفر کشته و 1 نفر وضعیتش در حاله‌ای از ابهام قرار دارد.

وی ادامه داد: از مجموع این شهدا 3 نفر مرد و 2 نفر زن بوده‌اند. در این حادثه 7 نفر از این گروه ایرانی نیز مسدوم شده‌اند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اذعان داشت: از آنجایی که انفجار صورت گرفته در محل پیاده و سوار شدن مسافران صورت گرفته تعداد شهدا زیاد بوده است.

شهسواری در پاسخ به این سوال که آیا این افراد در قالب کاروان‌های زیارتی سازمان اقدام به خروج از کشور کرده بودند چنین پاسخ داد: این افراد به صورت انفرادی و از طریق مرزهای هوایی قصد مجاورت با مرقد امام حسین (ع) را داشتند و از طریق فرودگاه نجف اعزام شده بودند.

وی بیان داشت: این افراد از ساکنان تهران هستند

اعلام اسامی شهدا و مجروحان ایرانی حادثه تروریستی امروز کربلا
معاون امور بین الملل سازمان حج و زیارت گفت: در حادثه تروریستی امروز کربلا 6 ایرانی شهید و 5 نفر نیز مجروح شدند.

حجت الاسلام مهدی شهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید خبر شهادت و مجروحیت تعدادی از زائران ایرانی در کربلای معلی گفت: این زائران خارج از کاروانهای سازمان حج برای زیارت وارد کربلا شده بودند.

وی افزود: در این حادثه تروریستی 5 نفر به نامهای شکوه آهنچی، رضافولادکار، امیرشگفتی، احمدرضا شگفتی و ریحانه شمائی شهید و 5 نفر به نامهای محمد رضا شگفتی، محبوبه بیل سازان، زهرا میلانی، منصور آمل زاده و صدیقه صادقی مجروح شدند.

هویت یکی از شهدا نیز هنوز مشخص نشده است.

کد خبر 163968
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز