مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۳
۰ نفر

اعظم صفایی: خانم‌ها معمولا تمایل بیشتری به تغییر در وضع ظاهری خود دارند؛ بنابراین در این موقع از سال، بازار سالن‌های آرایشی داغ‌تر شده و مملو از جمعیتی می‌شوند که خود را برای استقبال از بهار آماده می‌کنند اما چه زمانی باید به آرایشگاه‌ها مراجعه کرد؟

رنگ مو

آیا رنگ مو با فصل ارتباط دارد؟ عروس‌هایی که می‌خواهند در اوایل فصل بهار ازدواج کنند باید چه مواردی را مدنظر قرار دهند؟ اینها سوال‌هایی هستند که خانم آذین کریمی، آرایشگر و مدیر سالن آرایشی بانو کریمی ‌(بانوی شرقی سابق) به آنها پاسخ داده است. با ما همراه شوید.


زمان مناسب رنگ کردن مو
با توجه به حجم کاری در ماه اسفند و شلوغی سالن‌های آرایشی توصیه می‌شود خانم‌ها برای انجام کارهای آرایشی مانند رنگ و مش در نیمه اول اسفند ماه مراجعه کنند زیرا علاوه بر اینکه آرایشگر فرصت کافی برای انجام کار در اختیار دارد و دقت بیشتری به خرج می‌دهد، رنگی که روی موها قرار می‌گیرد پس از 10 روز درخشش بیشتری پیدا می‌کند و به اصطلاح جا می‌افتد و اگر هم نیاز به رنگساژ و رنگ ریشه پیدا کند، فرصت کافی برای مراجعه مجدد تا پیش از آغاز سال جدید وجود دارد.

 رنگ‌ موهای مناسب فصل بهار
رنگ‌موهایی که برای بهار مناسب هستند عبارتند از بلوندهای گرم، مش کرم‌کره‌ای رنگ، رنگ‌های تیره شامل موکا، شاه‌‌بلوطی و مسی که از رنگ‌های گرم هستند و برای پوست‌های سبزه توصیه می‌شوند. اصولا رنگ چشم و پوست در انتخاب رنگ مو حائز اهمیت است؛ برای مثال چشم‌های روشن و پوست‌های سفید بهتر است از رنگ‌های بلوند روشن و رنگ‌های گرم استفاده کنند و پوست‌های برنز بهتر است از رنگ‌های عسلی، برنز ماهوتی برای رنگ موی خود استفاده کنند.

 همچنین انتخاب رنگ موی مناسب با چهره فرد بحث تخصصی‌ای است که از عهده آرایشگران زبده برمی‌آید زیرا خیلی اوقات ممکن است رنگ مو ترکیب خوبی داشته باشد ولی چهره فرد را خسته نشان دهد و یا سن فرد را بیشتر از سن واقعی نشان دهد؛ برای مثال خانمی‌25 ساله را 35 ساله نشان دهد. بنابراین انتخاب رنگ موی مناسب اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا رنگ‌موی مناسب می‌تواند چهره‌ای را شاداب و یا بالعکس چهره‌ای را پیر و خسته نشان دهد.

 ابروهای پهن یا باریک
برای تغییر فرم ابروها پنج روز مانده به سال نو زمان مناسبی است زیرا با مراجعه زودتر فرم ابروها مجدد به حالت قبلی برمی‌گردد و نیاز به آرایش مجدد است. فرم ابروها بستگی به چهره افراد دارد؛ مدل ابرو به بلندی و کوتاهی پیشانی و همچنین به پهن و باریک بودن چانه و گونه بستگی دارد و باید این موارد را در برداشتن ابروها در نظر گرفت.

 در حال حاضر ابروهای پهن طرفداران بیشتری دارد. همان طور که ذکر شد ابتدا باید فرم چهره در نظر گرفته شود؛ به‌خصوص به مرور زمان که سن بالاتر می‌رود باید مدل ابروها را تغییر داد. زیرا صورت حالت افتادگی پیدا می‌کند و نیاز به بالاتر بردن ابروهاست تا فاصله چشم و ابرو بیشتر شود تا این فاصله به چهره حالت زیباتری ‌دهد.
نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که باید ابرو را مثلث در نظر بگیریم یعنی انتهای ابرو به خط وسط لب به شکل مثلث امتداد پیدا کند. این قد مناسب ابروست مگر اینکه فردی بخواهد انتهای ابرو را خیلی بالا ببرد. در حال حاضر مد ابرو پهن کوتاه است که کوتاهی آن به خط وسط لب امتداد می‌یابد.

 مصری، کوپ یکدست، لِیِر
زمان مناسب کوتاهی موها نیمه اول اسفندماه است و مانند رنگ کردن موها پس از کوتاهی به مدت 10 روز از انجام آن موها حالت بهتری پیدا کرده و زیباتر به نظر می‌رسند. امسال، هم موی بلند و هم کوتاه پرطرفدار است. موی کوتاه دسته بلند که در جلو حالت نوک ‌تیز پیدا می‌کند و پشت آن کوتاه می‌شود هم بسیار پرطرفدار است؛ البته کوتاهی پشت مو به انتخاب خود مشتری انجام می‌شود.

 همچنین مدل مصری و کوپ یکدست نیز از مدل‌های مناسب امسال است. در کوپ یکدست، مو یک تکه صاف می‌شود، به صورتی که رد قیچی دیده شود. کوتاهی موها به سن و سال شخص، مراسمی‌که فرد پیش رو دارد و نوع لباسی که می‌پوشد بستگی دارد.

افرادی که لباس اسپرت می‌پوشند اغلب موی خیلی خورد دارند و توصیه می‌شود افرادی که لباس سنگین و رسمی‌می‌پوشند موی بلندتری با مش و رنگ داشته باشند. کارهای دیگری مانند فر کردن و صاف کردن موها زمان مشخصی ندارد ولی فر و صاف کردن مو بهتر است ترجیحا یک ماه به عید انجام شود زیرا ممکن است یک سانتی‌متر ریشه مو در بیاید ولی امتداد مو حالت خوبی پیدا می‌کند.

 مش پلنگی، زیگزاگ
همان‌طور که می‌دانید چند نوع مش وجود دارد؛ کلاهی و فویلی که مدل فویلی (روش اروپایی) روش مناسب‌تری است زیرا هم به پوست سر آسیب نمی‌رسد و هم به فرد حق انتخاب می‌دهد که کدام قسمت مویش را مش کند. در این روش ردیف‌های مختلف حالت زیگزاگ، صاف، نامرتب و مثلثی انتخاب می‌شود.
در مش پلنگی که امسال پرطرفدار است تارهای مو کاملا به هم تابیده می‌شود و دکلره زده شده و به صورت نامنظم شسته شده سپس رنگساژ می‌شود و در نهایت رنگ روی مو حالت خال خال پیدا می‌کند. این مدل مخصوص خانم‌های زیر 30 سال و دارای تیپ اسپرت است. مش نامرتب با فویل هم پرطرفدار است؛ رنگ‌هایی که امسال برای مش توصیه می‌شود رنگ‌های روشن با زمینه روشن است. توصیه می‌شود پس از مش قسمت‌های کم آب مو کوپ شود.

 مانیکور و پدیکور
مانیکور ناخن‌ها یکی از اقدام‌های آرایشی است که اغلب در طول سال متقاضی دارد ولی در این روزهای باقیمانده از سال که خانم‌ها به دنبال تغییر و تحول کلی در وضع ظاهری خود هستند متقاضی بیشتری دارد. در مانیکور ابتدا ناخن‌ها به عقب کشیده شده، گوشت‌های اضافه آنها کنده می‌شود؛ سپس به دلخواه مشتری فرم داده می‌شوند که این فرم‌ها مثلثی، گرد و مستطیل هستند و روی آن می‌توان فرنچ‌های مختلف صورت گیرد. پدیکور هم طرفداران زیادی دارد و جدا از زیباسازی خاصیت درمانی نیز دارد.

پس از کف‌سابی برای نرم شدن پوست استفاده از پارافین توصیه می‌شود. پارافین مایعی است که به دست و پا درخشش می‌‌دهد و زبری را برطرف می‌کند و پوست را یک الی دو درجه روشن‌تر می‌کند و برای افرادی که پوست سر آرنج و زانوهایشان تیره شده موثر است .کلیه این کارهای آرایشی برای شب عید یک پاکسازی کامل است.

توصیه به عروس‌خانم‌های فصل بهار
اگر بخواهیم عروس را بر حسب فصل آرایش کنیم در فصل بهار معمولا موهای روشن‌تر و در فصل زمستان موهای تیره را پیشنهاد می‌کنیم. بهتر است آرایشی برای عروس در نظر گرفته شود که وقتی 30 سال بعد آلبوم عروسی خود را ورق می‌زند نیز چهره‌اش به روز به نظر برسد. توصیه می‌شود موهای عروس، بدون توجه به فصل خیلی روشن نباشد.


نکته دیگر رنگ چهره و چشم فرد است که باید با نوع آرایش هماهنگ باشد. عروس کلاسیک همیشه پرطرفدار است ولی در فصل بهار بهتر است رنگ موی عسلی و کاراملی با آرایش کاراملی و رژ مسی را در نظر بگیرید و نوع شینیون هم به دلیل گرم نبودن هوا می‌تواند باز باشد ولی اگر گردن فرد کوتاه است بهتر است موها را جمع درست کرد. توصیه می‌شود عروس خانم‌ها دو روز مانده به مراسم برای پاکسازی پوست و اصلاح ابرو و رنگ مو مراجعه کنند و روز مراسم فقط کار مو و ناخن و میکاپ عروس انجام ‌شود.

 آرایش پوست عروس سلیقه‌ای است و کاملا به تمایل فرد بستگی دارد شما می‌توانید برای یک مراسم آرایش برنزی داشته باشید ولی حتما باید رنگ پوست را مورد توجه قرار دهید. آرایش عروس همچنین به رنگ لباسی که می‌پوشد بستگی دارد. لباس‌های نباتی و کرم خیلی با آرایش برنز و طلایی جلوه پیدا می‌کند ولی لباس‌هایی که خیلی سفید هستند با آرایش برنز خیلی جالب به نظر نمی‌آیند زیرا تضاد رنگ ایجاد می‌شود.

آرایش چشم‌ها معمولا با تیرگی گوشه چشم باعث جلوه بخشیدن به فرم چشم می‌شود و در حال حاضر پرطرفدار است. رنگ‌هایی طلایی و صورتی برای سایه، مناسب فصل بهار است. همچنین استفاده از سایه روشن براق زیر ابروها و رژلب‌های قرمز و صورتی مناسب این فصل است ولی رنگ‌ قهو‌ه‌ای برای این فصل مناسب نیست.

همشهری تندرستی/شماره 53

کد خبر 163698

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خانواده

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز