همشهری آنلاین: افزایش روز افزون قیمت فراورده‌های نفتی به ویژه بنزین و گازوئیل در ایتالیا، مردم این کشور را خشمگین کرده است.

ایتالیا

یک شهروند ایتالیایی به خبرنگار صدا وسیما در رم گفت: همه ما ایتالیایی‌ها حس می‌کنیم فقیرتر شده‌ایم. بهای بنزین در مدت بسیار کوتاهی 20 درصد افزایش داشته است.

اکنون بهای بنزین در ایتالیا به یک یورو و 84 سنت رسیده است.

یک موتور سوار ایتالیایی در حالی که مشغول بنزین زدن بود گفت: افزایش بهای بنزین واقعا شرم اور است. خدا را شکر که من موتور دارم و مصرف بنزینم زیاد نیست، اما آنهایی که خودرو دارند واقعا نمی‌دانند چکار کنند.

افزایش شدید قیمت سوخت در ایتالیا، موجب بالا رفتن قیمت کالاهای مصرفی در این کشور شده است.

یکی از مسئولان جایگاه‌های عرضه سوخت در رم گفت: قیمت بنزین سر به فلک زده است و علت این که مردم کمتر از خودروهای شخصی شان استفاده می‌کنند، این است که پول ندارند بنزین بخرند. بسیاری از مردم به علت گرانی قیمت بنزین هربار فقط 5 لیتر بنزین می زنند.

اقشار مختلف مردم در ایتالیا با اعتصاب و تظاهرات گسترده به افزایش بهای سوخت، بیکاری و وضع بد معیشتی خود اعتراض می کنند.

یکی از شهروندان ایتالیایی در حالی که نوزاد خود را در اغوش داشت گفت: متاسفانه افزایش قیمت سوخت مانند بار سنگینی بر حجم مشکلات اقتصادی خانواده های ایتالیایی افزوده است. این مشکلات با افزایش شایعات قطع نفت ایران به ایتالیا دو چندان شده است.

ایتالیا با بحران بدهی فزاینده روبرو است و ماریو مونتی نخست وزیر این کشور برای مهار بحران اقتصادی و مالی، سیاست ریاضتی اتخاذ کرده است و عملا بار مالی مشکلات ناشی از این سیاست را بر دوش مردم گذاشته است.
ایتالیا با داشتن بیش از 1900 میلیارد یورو بدهی عمومی همچنان یکی از مقروض‌ترین کشورهای جهان است.

به گزارش فرانس 24، درگیری میان جوانان معترض و نیروهای پلیس در جزیره رئونیون پنجشنبه شب 04 اسفند نیز ادامه یافت.
اعتراض‌ها به ده‌ها شهر دیگر در منطقه نیز کشیده شده است.
مردم جزیره رئونیون به افزایش شدید بهای سوخت و مواد غذایی اعتراض دارند.

کد خبر 161497

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار