سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: علاوه بر کاهش مدت زمان صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی از 45 روز به 15 روز،‌ امکان صدور الکترونیکی این مجوزها هم فراهم شد.

سرمایه گذاری خلرجی

به گزارش واحد مرکزی خبر، بهروز علیشیری در نشستی با سفرا و نمایندگان خارجی مقیم تهران افزود: مراکزی متشکل از نمایندگان دستگاه های اجرایی در سراسر کشور ایجاد شده است که تمام فعالیت‌های مرتبط با سرمایه گذاری خارجی و وظایفی چون ثبت شرکت‌ها، هماهنگی‌های گمرکی،‌ ارائه اطلاعات، اقامت و اشتغال، نقل و انتقال ماشین آلات و اخذ مجوزهای مختلف را برعهده دارند.

وی گفت: در سال 2011 جایزه سرمایه گذاری خارجی پیش بینی شد و 100 میلیارد ریال در بودجه پیش بینی شد که متناسب با میزان سرمایه گذاری در سرزمین اصلی و مناطق آزاد معادل 6 در هزار و 10 در هزار پرداخت می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: 20 درصد از منابع صندوق توسعه ملی معادل 6 میلیارد دلار به تکمیل طرح‌های سرمایه گذاری خارجی اختصاص داده شده است.

وی به رشد بیش از 124 درصدی سرمایه گذاری خارجی در ایران در سال‌های 2009 و 2010 اشاره کرد و گفت: بخش‌های نفت و گاز همچنین صنعت بالاترین رتبه را در جذب سرمایه گذاری خارجی داشتند.

علیشیری با بیان اینکه بخش خصوصی به دنبال فضای مناسب برای سرمایه گذاری است افزود: تمام شاخص‌هایی که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری می خواهد از جمله امنیت اقتصادی، پوشش های قانونی، گزارش کار شفاف و سوداوری بالا در اقتصاد ایران وجود دارد.

وی گفت: اقتصاد ایران روبه رشد، مستحکم و آماده حرکت نه تنها در سطح اقتصاد ملی بلکه اقتصاد منطقه‌ای است.

کد خبر 160500
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار