سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی سراسر کشور با اعلام افزایش 50 درصدی برخی اقلام سبد هزینه خانوار از افزایش حیرت‌آور برخی اقلام مصرفی سبد هزینه خانوار کارگری در سال جاری خبر داد.

شعبان فغانی در گفتگو با ایلنا، با اشاره به تهیه لیستی جهت مقایسه افزایش قیمت 26 قلم کالای خوراکی در سال جاری توسط اتحادیه کارگران قراردادی در استان تهران، اظهار داشت: اقلامی از قبیل گوشت گوساله و تخم مرغ با افزایش حدود 40 درصد در مقایسه با سال گذشته به ترتیب از 12 هزار به 21 هزار تومان و تخم مرغ با 100 تومان افزایش با نرخ 250 تومان در فروشگاه های کشور به فروش می‌رسد.

 او با اشاره به افزایش نرخ سبزیجات در سال جاری یاد آور شد: نرخ سبزیجات با افزایش 50 درصدی از 800 تومان در سال 89 به 1500 تومان افزایش یافته است.

 به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی، نرخ میوه هایی از قبیل سیب، پرتقال به ترتیب با 400 و 800 تومان افزایش با نرخ های 1800 و 1700 تومانی در میادین میوه و تره بار به فروش می‌روند.

 فغانی افزود: از عمده مشکلات کارگران و حقوق بگیران افزایش قیمت بسیاری از اقلام مصرفی است که با دریافت حداقلی دستمزد مجبور به زندگی هستند و طبیعتا این رقم با تورم همخوانی ندارد.

 عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی خاطرنشان ساخت: افزایش حداقل دستمزد باید با نرخ تورم همخوانی داشته باشد در غیر این صورت کارگران حقوق بگیر توانایی برآورده کردن نیازهای معیشتی خانواده خود را نخواهند داشت.

کد خبر 160498
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار